251

نرم افزاری برای بهبود حافظه سالمندان

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

بیماری آلزایمر  که بیماری فراموشی نیز خوانده می‌شود، یک نوع اختلال عملکرد مغزی است که در آن به تدریج توانایی‌های ذهنی بیمار تحلیل می‌رود.

نرم افزاری برای بهبود حافظه سالمندان

بارزترین نشانه بیماری فراموشی اختلال حافظه ‌است. اختلال حافظه معمولاً بتدریج ایجاد شده و پیشرفت می‌کند. در ابتدا اختلال حافظه به وقایع و آموخته‌های اخیر محدود می‌شود ولی به تدریج خاطرات قدیمی هم آسیب می‌بینند. بیمار پاسخ سئوالی را که چند لحظه قبل پرسیده، فراموش می‌کند و مجدداً همان سؤال را می‌پرسد.

بیمار وسایلش را گم می‌کند و نمی‌داند کجا گذاشته‌است. در خرید و پرداخت پول دچار مشکل می‌شود و نمی‌تواند حساب دارائیش را نگه دارد.دانشمندان یک نرم‌افزار بازی برای تمرین دادن ذهن طراحی کردند که ممکن است سبب بهبود حافظه در افراد با مشکلات حافظه شود و از بدتر شدن وضعیت این افراد پیش گیری کند.

تداخلات ذهنی‌ متوسط به حالتی از بیماری فراموشی گفته می‌شود که بین فراموش کردن معمولی‌ و کاهش توانایی‌ ذهنی‌ است و بخشی از آن شرایط طبیعی پیرتر شدن است و در حالت حاد تر ممکن است سبب زوال ذهن نیز بشود.

دانشمندان دانشگاه کمبریج انگلستان نرم افزاری را طراحی کردند که هدف آن بهبود شرایط ذهنی‌ این بیماران است. نام این نرم افزار “game show” است.

این نرم افزار وضعیت بیماران را تا حدود ۴۰ درصد بهبود بخشید. افراد شرکت کننده در این مطالعه با روش‌های مختلفی‌ امتحان شدند و نتیجه این بود که بیمارانی که از این نرم‌افزار استفاده کردند تا ۴۰ درصد بهبودی بیشتر داشتند. از سایر نتایج مثبت این مطالعه تاثیر مثبت این نرم افزار روی اعتماد به نفس، رضایت و تمایل بیماران به ادامه کار با آن است.

اجاره آپارتمان مبله ارزان
1 پسندیده شده

از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.