484

چگونه ماهیچه شکم را تقویت کنیم ؟

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

اگر قرار باشد که فقط یک ماهیچه را تمرین دهید انتخاب شما کدام خواهد بود؟ دستان قویتر، پاهای قویتر؟ نظرتان در مورد ماهیچه شکم قوی چیست؟ 

چگونه ماهیچه شکم را تقویت کنیم ؟

تا همین چندی پیش اکثر تمرینات و تمرکز ورزشکاران روی تقویت ماهیچه دست و پاها بود.

اما امروزه بر اساس دانش جدید تقویت ماهیچه شکمی جای خود را بین ورزشکاران پیدا کرده است. تقریباً در تمام برنامه‌های تمرینی یک تمرین مخصوص به تقویت ماهیچه شکمی وجود دارد. حتا یوگا و تمرینات مشابه آن نیز ماهیچه شکمی را هدف قرار می‌دهند.

ماهیچه شکم را پیدا کنید

متخصص تغذیه و ورزش می‌گوید که تقویت ماهیچه شکم باید مرکز توجه برای تمام تمرینات باشد. اما اگر نمیدانید که ماهیچه شما دقیقا کجاست و چگونه عمل می‌کند اولین قدم این است که ساختار این ماهیچه را بشناسید. بسیاری از افراد با تصور  اینکه ماهیچه شکم را تمرین می‌دهند، تلاش می‌کنند؛

در حالی‌ که حرکت را صحیح انجام نمی‌دهند، چون  این بخش از ماهیچه مثل دست و پا زیاد تحت اختیار نیست و کنترل کردن آن در حرکت سخت است.

زمانی‌ که از عضلات شکم صحبت می‌شود منظور تعداد زیادی از ماهیچه پیچیده شکمی است. این ماهیچه شامل ماهیچه شکمی جلویی، ماهیچه عقبی شکم و ماهیچه در بر گیرنده روده است و همینطور بخشی از ماهیچه دیافراگم و کمی‌ نیز تا سمت لگن ادامه پیدا می‌کند.

تقویت ماهیچه شکمی را هدف اول خود قرار دهید

جدا از پیچیدگی‌ این ماهیچه امروزه باور بر این است که تمرین دادن ماهیچه شکمی باید اولویت اول برای تمرینات باشد و در تندرستی کل بدن نقش بسیار مهمی‌ دارد. ماهیچه شکمی دارای اهمیت بسیار ویژه هستند چون مرکز تعادل بدن محسوب می شوند و به نحوی رابطه بین بخش فوقانی و پایینی بدن را برقرار می‌کنند.

زمانی‌ که تنیس بازی‌ می‌کنید، توپ فوتبال رو شوت میزنید و همینطور بسیاری از فعالیت ورزشی دیگر در حقیقت ماهیچه شکمی را درگیر می‌کنید. نتیجه مطالعات نشان می‌دهد که که در افراد سالم و ورزشکار، تقویت ماهیچه شکمی با افزایش توان ماهیچه فوقانی بدن در ارتباط است.

معمولا دوندگان و ورزشکاران موفق ماهیچه شکمی قویتری دارند. از سوی دیگر تقویت سایر عضلات بدن بدون داشتن ماهیچه شکمی قوی سخت است. مثلا برای بلند کردن وزنه سنگینتر، یا انجام دادن اسکوات، داشتن ماهیچه شکمی قوی اهمیت بسیار زیادی دارد.

اجاره آپارتمان مبله ارزان
0 پسندیده شده

از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.