2893

چگونگی تهیه یک سرم شستشو برای رفع عفونت 

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

برای رفع عفونت خانگی می توان یک سرم شستشو را به آسانی در آشپزخانه تهیه کرد.

چگونگی تهیه یک سرم شستشو برای رفع عفونت 

محلول نمکی می‌تواند شگفتی ایجاد کند و کارهایی زیادی را انجام دهد، برای مثال می‌توان از آن برای رفع گلو درد، سوراخ کردن گوش و یا رفع عفونت‌های پوستی استفاده کرد. این محلول را می‌توان به آسانی در آشپزخانه تهیه کرد.

محلول نمکی می‌تواند شگفتی ایجاد کند و کارهای زیادی را انجام دهد. برای مثال می‌توان از آن برای رفع گلو درد، سوراخ کردن گوش و یا رفع عفونت‌های پوستی استفاده کرد. این محلول را به سرعت و با دو مواد تشکیل دهنده آن (آب و نمک)، در آشپزخانه تهیه کرد.

روش‌های تهیه محلول نمکی(سرم شستشو)

ابتدا خرید نمک ( نمک خوراکی باشد یا نمک دریا). از خرید نمک‌های ید دار، فانتزی، معطر، یا رنگی و حتی طعم دارخودداری نمایید.

نمک باید خالص باشد. اطمینان حاصل کنید که نمک خریداری شده فاقد مواد نگهدارنده باشد، اگر در نمک مواد افزودنی باشد می‌تواند پوست شما را یا دیواره بینی (سینوس‌ها) و هر آنچه که شما در حال استفاده از آن هستید را تحریک کند.

ابتدا مقدار ۱/۲ قاشق چای‌خوری نمک را درون یک فنجان آب اضافه می‌کنیم، اطمینان حاصل کنید که نمک شما بدون ید و فاقد مواد نگه دارنده رنگی معطر و یا هر چیزه فانتزی دیگر که غیرضروری است، باشد، برای بزرگسالان اضافه کردن کمی نمک بیشتر مشکلی ندارد، اما فقط کمی بیشتر.

این راه حل تقلیدی است از شوری اشک چشم با ۰/۹ دهم درصد شوری.

ساختن محلول با استفاده از مایکروویو

هشت اونس معادل یک فنجان آب‌گرم به نمک اضافه کنید و بعد، آن را خوب هم بزنید. بعد از قرار دادن محلول در مایکروفر برای تاباندن لیزر به مدت یک دقیقه یا کمی بیشتر، سپس آن را در کتری قرار دهید و یا در غیر این صورت این محلول را در جایی دیگر به نحوی داغ کنید، فقط نجوشانید.

برای اطمینان از این که محلول شما کاملا عقیم شده باشد بیش از یک دقیقه یا مدت طولانی‌تری نیاز است تا محلول‌تان در مایکروفر قرار گیرد. با استفاده از یک کاسه پیرکس که اگر حرارت طولانی مدت شود احتمال تجمع بخارآب آزاد زیاد است.

برای اینکه نمک راحتر و زودتر در آب حل شود به کمک یک قاشق تمیز این محلول را بهم بزنید.

اطمینان حاصل کنید که آن را به خوبی هم زده اید!/ اگر محلول کدر یا کثیف شود، آن را دور بریزید

اگر شما می‌خواهید به یک محلول ایده‌ال برسید، از آب مقطر استفاده کنید (آبی است که در واقع به نقطه جوش رسیده است). این باعث می شود مطمئن شوید همه چیز استریل و بهداشتی است.

نحوی استفاده از محلول

به شما بستگی دارد که چگونه از این محلول استفاده می‌کنید، برای پاک کردن زخم یا غرغره کردن یا فرو بردن عضو زخمی در محلول در این حالت مطمئن شوید عضو زخمی کاملا در محلول فرو رفته باشد. در ضمن این محلول برای زخم‌های باز در نظرگرفته شده است.

ساختن محلول روی اجاق گاز

مثل روش بالا (مقدار ۱/۲ قاشق چای‌خوری نمک را درون یک فنجان آب اضافه می‌کنیم، اطمینان حاصل کنید که نمک شما بدون ید و فاقد مواد نگه دارنده رنگی معطر و یا هر چیزه فانتزی دیگر که غیرضروری است، باشدد، برای بزرگسالان اضافه کردن کمی نمک بیشتر مشکلی ندارد، اما فقط کمی بیشتر.

این راه حل تقلیدی است از شوری اشک چشم با ۰/۹ دهم درصد شوری. وقتی محلول را روی گاز گذاشتید آن را ۱۵ دقیقه بجوشانید. این را در نظر بگیرد اگر از درپوش استفاده نکنید، آب بیش از حد می‌جوشد و بخار می‌شود که در نتیجه محلولی خیلی شور بدست می‌آید.

استفاده شخصی از محلول نمکی

رایج‌ترین راه استفاده از آن برای تمیز کردن سینوس‌ها، کمک به بهبود گلو درد و یا شستشوی لنزهای تماسی است. فقط مطمئن شوید که این محلول سالم و مناسب این کارها است. سعی شود در موقع غرغره کردن یا شستشوی مجاری بینی و پوست شما محلول داغ نباشد صبر کنید تا سرد شود چون داغ بودن محلول باعث آسیب دیدگی شما می‌شود.

محلول اضافی را درون یک شیشه استریل یا بطری و یا فنجان تمیز قرار دهید. اطمینان حاصل کنید که ظرف شما استریل است.

دقت کنید جوش شیرین جایگزین مناسبی بجای نمک نیست؟  

‌‌‌‌اگر دوست دارید، برخی از دستور العمل‌ها اضافه کردن ۱/۲ قاشق چایخوری جوش شیرین هم مناست است با این حال، یک راه حل طبیعی نیست. چون جوش شیرین پوست را می‌سوزاند. به علاوه این که برای ضد عفونی کردن موثرتر از نمک نیست. بنابراین هیچ دلیلی ندارد که با پوست خود بدرفتاری کنید.

نکات

زمان مناسب برای استفاده از این محلول ۲۴ ساعت است هر چه زمان بیشتر شود امکان آلوده شدن آن بیشتر و استفاده کردن از آن خالی از خطر نیست. این محلول فقط از آب و نمک تهیه شده و زمان زیادی برای درست کردن آن صرف نمی‌شود درست کردن محلول تازه بی‌خطر و موثرتر است.

هشدار

اگر شما مطمئن نیستید که محلولی را که درست کرده اید استریل است از آن استفاده نکنید، و برای جلوگیری از عفونت حتما به پزشک مراجعه کنید.

اجاره آپارتمان مبله ارزان
1 پسندیده شده

از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.