322

افرادی که گریه می‌کنند، از لحاظ روحی قوی‌تر هستند

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

گریه کردن یکی از نتایج ناراحت بودن است. بسیاری از افراد ناراحتی را نشانه‌ی ضعف و شکست و ناتوانی می‌دانند.

افرادی که گریه می‌کنند، از لحاظ روحی قوی‌تر هستند

برخلاف خنده، گریه‌کردن نشانه‌ی خوبی از احساسات نیست. حتی افراد جامعه ترس و خشم را بیشتر از نشانه‌های ناراحتی می‌پذیرند. در این مطلب از بخش سلامت مجله تخفیفان به حقیقت جالبی می‌پردازیم که عنوان می‌کند افرادکه راحت‌ی تر گریه می‌کنند، از لحاظ روحی و ذهنی سالم‌تر هستند.

همان‌طور که گفته شد، شادی، ترس و حتی خشم جزو احساساتی هستند که جامعه بهتر آنها را درک می‌کند. اما گریه‌کردن که نشانه‌ای از ناراحتی است، به راحتی توسط افراد درک نمی‌شود.

افرادی که گریه می‌کنند، عموما افرادی ضعیف تلقی می‌شوند که در برابر مشکلات تسلیم می‌شوند و توانایی کنترل احساسات خود را ندارند. اما این‌گونه نیست و به دلایل زیر می‌توان گفت افرادی که راحت‌تر گریه می‌کنند، از لحاظ روحی سالم‌تر هستند:

آنها درباره‌ی احساساتشان نگران نیستند

ما به راحتی خوشحالی، ترس و خشم را بروز می‌دهیم. وقتی خوشحال هستیم، خنده‌ی خود را پنهان نمی‌کنیم و وقتی خشمگین هستیم خشم خود را بروز می‌دهیم. پس چرا وقتی ناراحت هستیم، آن را مخفی کنیم؟ ناراحت بودن و گریه کردن نشانه‌ی ضعف نیست بلکه نشان می‌دهد احساسات ما سالم و انسانی باقی مانده‌اند.

خاصیت اشک را درک کرده‌اند

علاوه بر این که گریه‌کردن، احساسات شما را آزاد می‌کند و از آسیب‌های جدی روحی و جسمی جلوگیری می‌کند، خود اشک چه از شادی باشد و چه از غم، سموم بدن را آزاد می‌کند، برای بینایی مفید است و ۹۰ تا ۹۵ درصد باکتری‌های چشم را از بین می‌برد.

آنها می‌دانند گریه کردن خاصیت‌های درمانی دارد

نتایج تحقیقات نشان می‌دهد گریه کردن موجب آزاد شدن اندورفین می‌شود. هورمونی که مانند مسکن عمل می‌کند و باعث ایجاد حالت خوشی و رضایت در انسان می‌شود.

علاوه بر آن گریه کردن میزان منیزم را در بدن کاهش می‌دهد. منیزم زیاد می‌تواند برای بدن مضر باشد. اگرچه با گریه‌کردن مشکلات حل نمی‌شوند، اما احساسات ما بعد از این عمل آزاد می‌شوند و با تمرکز بیشتر می‌توانیم به آن موضوع فکر کنیم.

بدون توجه به جنسیت، احساسات خود را بروز می‌دهند

شاید گریه کردن برای مردان ناپسندتر از زنان باشد اما افرادی که به راحتی گریه می‌کنند، بدون توجه به قوانین اشتباه جامعه و عقاید غلط، احساسات خود را بروز می‌دهند و نه تنها خود سالم‌تر می‌شوند بلکه با شکستن تابوها، به سالم شدن جامعه هم کمک می‌کنند.

دیگران را در احساساتشان شریک می‌کنند

گریه کردن نشان می‌دهد که افراد ترسی از اشتراک ناراحتی‌هایشان ندارند. اجتماعی‌تر هستند و کمک دیگران برای حل مشکلات را باآغوش باز می‌پذیرند. این کار حتی به اطرافیان هم نشان می‌دهد که در مواقع ناراحتی می‌توانند روی کمک ما حساب کنند.

همه‌ی ما ممکن است برای حل مشکلات روحی و روانی خود راه‌های زیاد و داروهای مختلف را امتحان کرده باشیم. بهتر است از امروز از قدرت گریه هم غافل نشویم و به عنوان یک درمان موثر از آن استفاده کنیم.

اجاره آپارتمان مبله ارزان
0 پسندیده شده

از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.