492

اهمیت پیشگیری از بیماری های روانی

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

گروه های خاصی از جامعه با چالش های ویژه ای برای حفظ سلامت روان مواجه هستند؛ زیرا جنسیت، سن یا موقعیتی که دارند آنها را بیشتر در معرض برخی خطرات قرار می دهد.

اهمیت پیشگیری از بیماری های روانی

بنابراین در پیشگیری، مدیریت یا درمان مشکلات روانی، توجه به چند گروه از جامعه اهمیت بیشتری دارد. در این مقاله راجع به سه گروه مهم صحبت خواهیم کرد.

کودکان

بیشتر افراد، دوران کودکی را دوران بازی، شادی و بی خیالی در نظر می گیرند. در حالی که طبق تحقیقات، حدود ۵ درصد از کودکان ۹ الی ۱۷سال به افسردگی حاد مبتلا می شوند و بسیاری از آنها تا دوران بزرگسالی با این مشکل در کشمکش و مبارزه هستند. بین۲۰ الی۴۰ درصد از این کودکان که مبتلا به افسردگی هستند،

در طول ۵ سال اول بزرگسالی با پیشرفت بیماری شان به اختلال دوقطبی مبتلا می شوند. دختران جوان ۱۵تا ۱۷سال نیز دو برابر پسران جوان به افسردگی مبتلا می شوند.

اختلال های روانی، نظیر بیش فعالی (ADHD)، سلوک، اوتیسم و اختلالات یادگیری نیز از مشکلات روانی شایع در دوران کودکی و نوجوانی هستند که اگر به آنها توجه نشود ممکن است کودک در معرض بیماری های روانی جدی تری در بزرگسالی قرار بگیرد.

زنان

زنان بیش از مردان در معرض ابتلا به افسردگی هستند. طبق تحقیقات، حدود ۱۲درصد از زنان و ۷ درصد از مردان دارای نشانه های ابتلا به افسردگی هستند. البته محققان هنوز مطمئن نیستند که این تفاوت واقعی باشد زیرا تصور می شود که مردان علائم افسردگی شان را کمتر گزارش می دهند.

زنان باردار و مادران جدید

زنان بارداری که افسرده می شوند، در معرض خطر تولد نوزاد زودرس با وزن کم قرار می گیرند. هم چنین ممکن است آنها بیشتر به مصرف سیگار، سوءمصرف الکل یا دارو روی آورند. مصرف داروهای ضدافسردگی نیز برای زنان باردار خطر بیشتری دارد و این مساله باید باتوجه به سودمندی در مقابل زیان این داروها برای آنها ارزیابی شود.

همچنین زنان در زمان بارداری و بعد از زایمان ممکن است آسیب پذیرتر و مضطرب تر شوند. احساسات و خلق افسرده یا مضطرب ممکن است بر روند عادی زندگی زنان باردار تاثیرات منفی کوتاه یا طولانی مدت بگذارد.

گاهی مشکلات روانی ممکن است باعث شود که آنها به چکاپ ماهیانه اهمیت ندهند و این کار ایشان را بیشتر در معرض خطر مشکلات بارداری و زایمان های زودرس قرار خواهد داد. مشکلات خلقی پس از زایمان نیز که به دلیل تغییرات هورمونی بدن ایجاد می شوند،

از جمله مواردی هستند که باعث می شوند زنان باردار بیشتر در معرض مشکلات روانی قرار بگیرند.

اجاره آپارتمان مبله ارزان
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.