571

باورهای غلط در زمینۀ روابط جنسی زنان

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

در مقاله های قبلی در مورد ارگاسم و چرخۀ جنسی توضیح دادیم و در مورد انواع مشکلات جنسی بانوان صحبت کردیم. همچنین علل فقدان ارگاسم در خانم ها و نیز درمان های آنرا بیان کردیم.

باورهای غلط در زمینۀ روابط جنسی زنان

در این قسمت به باورهای نادرست و افسانه های غلطی که در مورد ارگاسم و لذت جنسی بانوان وجود دارد می پردازیم و به سوالات شایعی که در مورد ارگاسم بانوان از من می پرسند، پاسخ های کوتاه و واضح می دهیم. ممکن است با مطالعۀ پاسخ برخی از این سوالات، به پرسش هایی که شما در ذهن دارید پاسخ داده شود.

باور غلط: ارگاسم در زنان همیشه یک تجربه تکان دهنده و پر سروصداست و زنی که در رسیدن به ارگاسم ناتوان باشد، حتماً مشکلی دارد!

حقیقت این است که برخی از زنان ارگاسم و اوج رابطۀ جنسی را در حالی تجربه می کنند که خود نمی دانند. همان طور که توضیح داده شد ارگاسم در بانوان تظاهرات مختلفی دارد و برخی با اینکه لذت می برند، هیچ نشانۀ جسمی ندارند. تظاهراتی که در فیلم ها نمایش داده می شود.

همیشه صحت ندارد و جنبه تجاری قوی این فیلم ها را باید در نظر داشت. احساس آرامش و آسودگی که بعد از انقباض عضلات کف لگن رخ می دهد برای بسیاری زنان در واقع همان ارگاسم است و گاهی اوقات اگر زن به شدت تحریک شود؛ اما به ارگاسم نرسد، عصبی و پرخاشگر می شود یا احساس ناراحتی و درد مبهمی در لگن خواهد داشت.

باور غلط: زنان طبیعی باید از راه دخول به ارگاسم برسند.

حدوداً یک سوم از زنان به طور مرتب با رابطۀ جنسی از راه دخول به ارگاسم می رسند. یک سوم دیگر نیز از راه دخول به ارگاسم می رسند، اما احتیاج به تحریک اضافه دارند. یک سوم دیگر هرگز از راه دخول به ارگاسم نمی رسند، اما از طریق تحریک با دست یا دهان به ارگاسم می رسند.

در گذشته های دور در کتاب های علمی نوشته می شد که یک زن بالغ و پخته از راه دخول به ارگاسم می رسد، لیکن تحقیقات انجام شده از سال ۱۹۶۰ به این طرف ثابت کرده که ارگاسم در هر حال ارگاسم است و مهم نیست از چه راهی به دست آمده باشد.

تمام راه های تحریک جنسی معمول غیر از دخول از نظر پزشکی طبیعی تلقی می شوند و این که زن از چه راهی به ارگاسم برسد هیچ ارتباطی با سلامت روانی یا بلوغ عاطفی او ندارد.

باور غلط: نداشتن ارگاسم به این معنی است که زن “سرد مزاج” است یا مشکل جدی در خانم یا در رابطۀ زوج وجود دارد.

زنانی که در گذشته روابط جنسی لذت بخشی داشته اند؛ اما اخیراً در رابطۀ جنسی ارگاسم نمی شوند ممکن است به یک مشکل طبی دچار شده باشند (جسمی یا مشکل روان پزشکی) و زنانی که هرگز در زندگی شان ارگاسم نشده اند این احتمال وجود دارد که هرگز یاد نگرفته اند که چه نوع تحریکی و به چه مدت می تواند باعث ارگاسم در آنها شود.

آموزش جنسی و تجربه با همسر می تواند به این زنان کمک کند.

باور غلط: اگر زنی به ارگاسم نرسد به این معنی است که همسرش مهارت کافی در عشق ورزی ندارد.

هر چند یک همسر عاشق می تواند کمک زیادی به ارگاسم زن بکند؛ اما در نهایت این خود خانم است که مسؤول لذت جنسی خود است و نباید منتظر کشف مشکلات و پیدا کردن راه حل از طرف همسرش باشد.

این حرف به این معنی نیست که همسر را نباید دخیل دانست، اما بایدخودتان نیز ابتکار عمل را به دست بگیرید و در رابطۀ جنسی منفعل و منتظر نباشید. ارتباط برقرارکردن بین زوجین بسیار مهم است و خانم باید آنچه موجب لذت یا بیزاری اش در رابطه می شود را به صورت مودبانه و ملایم با همسرش در میان بگذارد.

زمان درستی را برای این کار انتخاب کنید. گاهی اوقات بهترین زمان برای نشان دادن تحریکی که باعث لذت می شود، در حین رابطه است. مثلاً می توانید به او نشان دهید که دقیقاً چطور شما را نوازش کند تا باعث لذت شما بشود.

در حالی که اگر قصد دارید مفصل تر از دو سه جمله صحبت کنید و نیاز به توضیح و تبادل نظر می باشد، بهتر است این کار را درست وسط رابطه و در حالی که مرد در اوج برانگیختگی است انجام ندهید و آن را به زمان مناسب تری که تنشی وجود ندارد و روابط خوب است، موکول کنید.

به جای به کارگیری زبان انتقادی و استفاده از جملاتی که با گفتن” تو” این کار را می کنی… شریک جنسی را متهم کند، از جملاتی استفاده کنید که در آنها “من” دوست دارم…وجود داشته باشد و لطفاً قید زمان مانند “هرگز و همیشه” را از جمله حذف کنید. مثلاً نگویید تو ” همیشه” خودخواهانه عمل می کنی، یا من ” هیچ وقت” به لذت جنسی نمی رسم.

بلکه واقع بینانه دفعات اخیر را با ذکر دقیق زمان و محل مشخص کنید. مثلاً بگویید “پریشب” که این کار را کردی، این حس به من دست داد. به این ترتیب از کلی گویی و بحث و دعوا اجتناب می کنید تا همسر شما دقیقاً بفهمد کدام کارش چه عکس العملی در شما در پی داشته و باید ادامه دهد یا هرگز تکرار نکند.

باور غلط: باور غلطی که در بین مردان شیوع بیشتری دارد تا بین زنان این است که تصور می کنند زن در هر بار رابطۀ جنسی باید حتماً ارگاسم شود تا ازرابطه لذت ببرد.

در حقیقت با این که حق طبیعی زن است که اگر دلش می خواهد به ارگاسم برسد با او همکاری کنید.

و هر کدام از زوجین برای دست یابی به لذت در خودشان و در شریک جنسی تلاش کنند و آن را صرفاً وظیفه طرف مقابل ندانند؛ اما بسیاری از زنان از صرف نزدیک بودن به همسرشان و تماس فیزیکی با او لذت می برند، حتی زمانی که در هر بار رابطۀ جنسی، ارگاسم نمی شوند.

اجاره آپارتمان مبله ارزان
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.