472

با دو بار جوشاندن چه تغییراتی در آب ایجاد می شود؟

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

وقتی آب جوشانده می شود، ترکیب شیمیایی آن تغییر می کند، ترکیبات فرار از آن جدا شده و گازهای موجود در آن حل می شوند.

با دو بار جوشاندن چه تغییراتی در آب ایجاد می شود؟

به همین دلیل است که آب جوشیده بی خطر در نظر گرفته می شود، ولی وقتی آب برای مدت طولانی جوشانده شود یا دوباره جوشانده شود، قضیه فرق می کند.

این بار با جوشاندن زیاد آب به جای خلاص شدن از شر ترکیبات شیمیایی خطرناک، غلظت آن ها در آب افزایش می یابد؛ زمانی که آب را بیش از یک بار می جوشانید نیز همین اتفاق می افتد. این ترکیبات خطرناک شامل آرسنیک، نیترات ها و همچنین فلوراید هستند.

همچنین با این کار، حتی ممکن است موادمعدنی که در حالت طبیعی برای بدنمان مفید هستند، تجمع یافته و آسیب زا شوند. از جمله این موادمعدنی می توان به نمک کلسیم اشاره کرد که می تواند منجر به ایجاد سنگ های کلیه و سنگ صفرا شود.

۱٫ آرسنیک

بر اساس اظهارات سازمان بهداشت جهانی “بزرگترین تهدید آب آشامیدنی برای سلامت عمومی از آرسنیک ناشی می شود”.

مواجهه با آرسنیک می تواند مسمومیت با آرسنیک را به دنبال داشته باشد که وابسته به میزان مواجهه به مرور و طی سال ها اثرات سوئی بر سلامتی می گذارد. از خطرات آرسنیک می توان به بیماری اعصاب محیطی، علایم گوارشی، ضایعات پوستی، دیابت، اختلالات کلیوی، بیماری قلبی عروقی و حتی سرطان اشاره کرد.

۲٫ نیترات

نیترات ها به طور طبیعی در سراسر کره زمین، خاک، آب و هوا یافت می شوند. با این حال این ماده شیمیایی در صورتی که به عنوان نگهدارندۀ موادغذایی استفاده شود یا تحت حرارت زیاد مانند آب در حال جوش قرار گیرد، خطرزا خواهد بود.

نیترات ها در اثر حرارت زیاد به نیتروزآمین تبدیل شده که خاصیت سرطان زایی دارند. این مواد شیمیایی با بیماری های زیادی مانند سرطان خون، لنفوم غیرهوچکین و سرطان های مختلف مانند کولون، مثانه، تخمدان، معده، پانکراس و مری ارتباط دارند.

۳٫ فلوراید

مطالعات بسیاری بر روی مادۀ معدنی بحث برانگیز فلوراید و وجود آن در آب آشامیدنی انجام شده است. این مطالعات مشاهده کردند که این ماده معدنی در آب آشامیدنی وجود داشته و می تواند تهدیدی برای سلامتی به شمار آید.

دانشگاه هاروارد با بررسی داده های مربوط به ۲۷ مطالعه در یک دورۀ ۲۲ ساله، ارتباط مواجهه با فلوراید با عملکرد عصبی و شناختی کودکان را مشاهده کرد. نتایج این مطالعه مروری در مجله علوم بهداشت محیط زیست چاپ شده و بیان شد که فلوراید موجود در آب آشامیدنی، باعث پائین آمدن نمرۀ IQ در کودکان می شود.

از سوی دیگر، مطالعه جدیدتری که در سال ۲۰۱۳ انجام شد، ارتباط فلوراید با نرخ کمتر ناباروری در موش های صحرایی نر را نشان داد.

اجاره آپارتمان مبله ارزان
0 پسندیده شده

از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.