1231

بعد از جراحی های لیزیک و لازک چه عینکی مناسب است؟

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

بعد از هر جراحی بسیار مهم است که نکاتی را رعایت کنیم تا تأثیر جراحی را تقویت کند و مانع از ایجاد مشکلات و عوارض شود.

بعد از جراحی های لیزیک و لازک چه عینکی مناسب است؟

با اینکه بعد از جراحی هایی نظیر لیزیک بیمار بلافاصله دید چشم بهتری پیدا می کند اما بسیار مهم است که طی روزها و هفته های بعد چشم ها در مقابل نورخورشید محافظت شوند و بعد ها نیز باید مانند بقیه افراد، چشم ها را به وسیله عینک آفتابی با کیفیت ساخت بالا در مقابل نورخورشید محافظت کرد تا در آینده دچار آب مروارید و … نشوند.

برای روزهای بعد از جراحی ممکن است چشم پزشک به شما عینک مخصوصی برای محافظت از چشم در مقابل نور بدهد، اما از آن جا که در تمام طول سال باید از چشم ها در مقابل اشعه ماورای بنفش محافظت کنید نکات زیر را در خریدن عینک آفتابی مد نظر داشته باشید:

شیشه های پولاریزه و آینه ای

نور مستقیم آفتاب بیشترین خطر را برای بینایی دارد، اما نور منعکس شده از آب یا آسفالت نیز خطرناک است.

بر اساس گفته مرکز تحقیقات گلوکم (آب سیاه) شیشه های پولاریزه انتخاب خوبی برای این منظور هستند، به خصوص برای کسانی که زمان زیادی را زیر نورخورشید در هوای آزاد یا کنار دریا و برف می گذرانند بهتر است از شیشه های پولاریزه استفاده کنند.

شیشه های تیره بهترند

حتی اگر یک عینک پولاریزه داشته باشید باید شیشه ای انتخاب کنید که در مقابل اشعه ماورای بنفش نیز از چشمان شما مراقبت کند. به طور کل شیشه های تیره رنگ بهترند. شیشه های قهوه ای یا برنز به اندازه شیشه های سیاه محافظت کننده نیستند.

راه ساده ای برای فهمیدن تیرگی مناسب شیشه ها هست که می توانید استفاده کنید. عینک را در فضای بسته و داخل اتاق به چشم بزنید. روبروی آینه بایستید، اگر می توانید تصویر خودتان را در آینه به وضوح ببینید یعنی عینکتان مناسب نیست و باید شیشه تیره تری انتخاب کنید.

بهتر است بیش از یک عینک آفتابی داشته باشید

اگر قصد دارید روز را در کنار دریا بگذرانید تیره ترین عینک آفتابی تان گزینه مناسبی است، اما در حین رانندگی ممکن است نیاز به عینکی داشته باشید که شیشه واضح تری دارد و کم تر تیره است. ضمناً یک عینک آفتابی برای مواقع اضطراری که عینکتان گم شده نیز داشته باشید.

کدام قاب برای عینک مناسب است

بهتر است فرم قاب عینک را طوری انتخاب کنید که از بالا و پایین چشم را بپوشاند و در مقابل باد و گرد و خاک و اشعه مضر نورخورشید محافظت کند. قاب های کوچک و نیمه محافظت خوبی ندارند. ضمنا بهتر است فریم عینک آفتابی را طوری انتخاب کنید که گوشه چشم را نیز از دو طرف محافظت کند.

ضمناً دسته عینک به صورتی نباشد که جلوی میدان دید جانبی را بگیرد. برای خانم ها و نیز آقایانی که مژه بلند دارند انتخاب فریم های تختی که روی صورت می خوابد مانع از باز و بسته شدن راحت پلک ها می شود و مناسب نیست.

عینکی که به شما بیاید

کیفیت و امنیت در انتخاب عینک آفتابی باید اولویت اصلی باشد. اگر عینکی انتخاب کنید که شکل ظاهرش به شما نمی آید بیشتر احتمال دارد که از آن استفاده نکنید و در نتیجه خودتان را در معرض بیماری های ناشی از تأثیر مخرب اشعه فرابنفش بر ساختمان های چشم قرار دهید.

عینک آفتابی باید همزمان که جلوی اشعه ماورای بنفش را می گیرد و جلوی برق اشعه خورشید را می گیرد برای صورت شما مناسب و برازنده باشد و با لباس پوشیدن معمولتان هماهنگ شود تا از آن مرتباً استفاده کنید.

 

اجاره آپارتمان مبله ارزان
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.