291

خواص هل(قسمت اول)

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

براساس تحقیقات دپارتمان کشاورزی و مرکز ملی داده های استاندارد غذایی، ۱۰۰ گرم هل حاوی ۳۰۰ کیلوکالری انرژی، ۶۸ گرم کربوهیدرات، ۱۱ گرم پروتئین، ۲۸ گرم فیبر رژیمی و فاقد کلسترول است.

خواص هل(قسمت اول)

هل، سرشار از ویتامین ها و مواد معدنی شامل نیاسین، پیریدوکسین، ریبوفلاوین، تیامین، ویتامین A، ویتامین C، سدیم، پتاسیم، کلسیم، مس، آهن، منیزیم، منگنز، فسفر و روی است.

مهمترین خواص هل در ادامه توضیح داده می شود:

ضد سرطان

سرطان ها به ویژه سرطان کولورکتال (قسمت انتهایی روده بزرگ) یکی از علت های مرگ در سراسر جهان است. هزینه های در حال افزایش درمان سرطان و همچنین عوارض جانبی که این درمان ها به دنبال دارد، محققان را بر آن داشته تا به دنبال درمان های جایگزین مناسب برای این بیماری ها باشند.

مطالعات انجام شده توسط سنگوپتا و همکارانش در یکی از مراکز ملی سرطان در کلکته نشان داد که مصرف هل در رژیم غذایی روزانه به میزان ۴۸ درصد در مقابله با سرطان کولورکتال نقش دارد.

مؤثر در سلامت قلب و عروق

تحقیقات انجام شده در دپارتمان داروشناسی دانشگاه داروسازی عربستان سعودی نشان داد که مصرف هل در بیماران قلبی عروقی، کاهش یا تنظیم ضربان قلب و کنترل فشارخون را به دنبال دارد.

مؤثر در کنترل کلسترول

مواد مغذی موجود در هل از افزایش ناگهانی چربی های خون جلوگیری می کند. در مطالعه ای که در مرکز داروشناسی و سم شناسی دهلی نو به عمل آمد، آنزیم های آنتی اکسیدان موجود در هل که بر قلب و کبد مؤثر هستند، به موش هایی که رژیم غذایی پرچرب داشتند، خورانده شد.

این مطالعه نشان داد آنزیم های آنتی اکسیدان بر سطوح کلسترول اثر کرده و به طور معنی داری به کنترل آن کمک می کنند.

ضد افسردگی

برخی از مطالعات خاصیت ضدافسردگی برای هل قائل شده اند. روغن هل یکی از بهترین روغن ها برای آروماتوتراپی است. این گیاه نه تنها برای درمان افسردگی مفید است، بلکه اثرات درمانی خوبی بر سایر اختلالات از اختلالات گوارشی گرفته تا بیماری های ریوی دارد.

مؤثر در درمان اختلالات ادراری

در طب قدیمی هندوستان، هل به عنوان یک درمان مؤثر برای درمان بیماری های مجاری ادراری و عفونت های مختلف این دستگاه از جمله عفونت مثانه و عفونت با باکتری گنوره آ شناخته می شده است.

پیشگیری کننده از بیماری های دستگاه گوارش

عنصر متانولی که در ترکیب هل وجود دارد، به کنترل اختلالات گوارشی از جمله افزایش اسید معده، نفخ و کرامپ های شکمی کمک می کند. تحقیقاتی که توسط جمال و همکاران در دپارتمان شیمی دانشگاه دهلی نو انجام شده است، نشان می دهد که روغن لطیفی که از هل به دست می آید، اثرات مثبتی بر درمان اختلالات گوارشی دارد.

ضد میکروب

هزاران سال از کشف خاصیت هل در مقابله با عفونت می گذرد. این خواص، امروزه به عنوان خاصیت ضدمیکروبی شناخته می شوند. مطالعه ای که بر روی روغن هل انجام گرفته، نشان داده که این روغن رشد و تکثیر برخی از میکروب های بسیار خطرناک را که در مسمومیت غذایی نقش دارند، مهار می کند.

ضد اسپاسم (انقباض دردناک عضلات)

افراد مسن معمولاً از اسپاسم عضلات شکایت می کنند. انقباض ناگهانی عضلات، باعث ایجاد اسپاسم می شود. این اسپاسم به طور ناگهانی باعث ایجاد درد می شود. مطالعاتی که در عربستان سعودی بر روی حیوانات انجام شده، اثر این گیاه را در کنترل اسپاسم های عضلانی نشان می دهد.

اجاره آپارتمان مبله ارزان
0 پسندیده شده

از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.