341

داشتن همسر شاد ممکن است باعث سلامت شما شود

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

برطبق آخرین تحقیقات انجمن روانشناسی آمریکا، داشتن همسر شاد می تواند با سلامتی بیشتر در زوج های میانسال و کهنسال ارتباط داشته باشد.

داشتن همسر شاد ممکن است باعث سلامت شما شود

نتایج این تحقیقات که روی همسرانی با سن بالای چهل انجام شد، نشان داد که داشتن همسر شاد باعث افزایش سلامت افراد در طول زمان می شود.

این تحقیقات فرضیه ارتباط شادی و سلامت را به صورت قابل ملاحظه ای تایید می کنند. به گفته محققان داشتن همسر شاد به همان اندازه که شخص برای سلامتی خودش تلاش می کند، در افزایش سلامت موثر است.

مطالعات قبل نشان داده بود که افراد شاد سلامت عمومی بیشتری دارند، اما محققان تلاش کردند تاثیر شادی را در روابط میان فردی بررسی کنند. در نهایت آنها سه دلیل برای تاثیر شادی همسر بر افزایش سلامت فرد را شناسایی کردند که نشان می دهد صرف نظر از سلامت خودِ فرد، شادی همسر باعث افزایش سلامتی او خواهد شد. این سه دلیل به شرح زیر است:

همسر شاد برای شما یک حمایت اجتماعی قوی ایجاد می کند، درست همانند حمایت والدین که از شما حمایت می کردند و مراقب شما بودند، همسر شاد نیز می تواند برای شما عاملی برای کاهش مشکلات باشد. در مقابل همسر ناشاد و ناراضی بیشتر روی مشکلات و استرس های خودش تمرکز دارد و حتی ممکن است شما هم به دلیل این مشکلات دچار استرس شوید.

همسر شاد احتمالاً افراد محیط اطرافش را درگیر فعالیت های مثبتی مانند تغذیه مناسب، ورزش و خواب مناسب خواهد کرد؛ زیرا او خودش با رضایتی که از زندگی دارد درگیر چنین فعالیت هایی است و شما را تشویق به این کارها خواهد کرد.

بودن با یک همسر شاد (اگر به صراحت نگوییم که باعث خوشبختی فرد می شود) احتمالاً زندگی را برای فرد آسان تر می کند؛ زیرا شما کمتر مجبور به تحمل نارضایتی های او خواهید بود و در مواقع مشکل و چالش های زندگی یاور شادی خواهید داشت که کمک بیشتری برای شما فراهم خواهد آورد.

داشتن یک همسر که شاد بوده و از زندگی شخصی خود رضایت دارد ممکن است در ایجاد رضایت برای فردی که دنبال راه های مخرب برای گریز از مشکلات زندگی است تاثیر مثبت داشته باشد و برای سلامت او سودمند باشد.

بنابراین داشتن همسر شاد احتمال انجام رفتار خودمخربی همچون مصرف الکل، سیگار یا مواد مخدر را در فرد کاهش خواهد داد و کاهش وجود این آسیب ها به سلامت بیشتر در فرد کمک خواهد کرد.

 

اجاره آپارتمان مبله ارزان
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.