307

رژیم غذایی مناسب احتمال ابتلا به سرطان پستان را کاهش می­دهد

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

در مطالعه ای که رژیم غذایی دختران نوجوان و زنان جوان را برای مدت۲۰ سال مورد بررسی قرار داد،

رژیم غذایی مناسب احتمال ابتلا به سرطان پستان را کاهش می­دهد

مشاهده شد که از میان شرکت کنندگان، آن هایی که از رژیم غذایی پرفیبر مانند میوه و سبزیجات زیاد در برنامه غذایی خود استفاده کردند، در مقایسه با افرادی که به میزان کمتری از غذاهای پرفیبر استفاده کردند، در سال های بعدی زندگی خود ۱۲تا ۱۹درصد کمتر به سرطان پستان مبتلا شدند.

همچنین کسانی که در دوران نوجوانی از رژیم غذایی پرفیبر تبعیت می ­کردند، در طول سال های قبل از یائسگی،۲۴ درصد کمتر از سایر افراد به سرطان پستان مبتلا می شدند. این مطالعه به تأثیر تغذیه اوایل زندگی بر سلامتی سال های بعدی زندگی اشاره می­کند.

این مطالعه بر روی۹۰۵۰۰ زن، ۲۷ تا ۴۴ سال که تغذیه طبیعی داشتند، انجام شد؛ این افراد برای مدت۲۰ سال پیگیری شدند. همچنین از این افراد در مورد تغذیه شان در دوران دبیرستان پرسش شد. در پایان مطالعه مشاهده شد که ۲۸۳۳ نفر از این شرکت کنندگان در طول دورۀ مطالعه به سرطان پستان مبتلا شدند.

در این مطالعه مشاهده شد که هرچقدر مصرف فیبر افزایش یابد، احتمال سرطان پستان کاهش می ­یابد.

در این مطالعه همچنین مشاهده شد که در دوران نوجوانی با مصرف هر۱۰ گرم فیبر اضافه (۱ سیب، دو برش نان گندم کامل یا نصف لیوان پاستای تهیه شده از آرد سبوس دار همراه با نصف لیوان لوبیا قرمز) در روز، احتمال سرطان پستان به میزان ۱۴ درصد کاهش می ­یابد.

مطالعات جدید نشان می ­دهد که مصرف روزانه ۲۵ تا ۳۰ گرم فیبر در دوران نوجوانی با کاهش احتمال سرطان پستان در سنین میانسالی ارتباط دارد؛ با این حال رابطۀ علت و معلولی میان ابتلا به سرطان پستان و مصرف رژیم غذایی پرفیبر دیده نشده است.

همچنین مشخص نیست که مصرف غذاهای کم فیبر چطور می ­تواند احتمال ابتلا به سرطان پستان را کاهش دهد، ولی بسیاری از محققان احتمال می ­دهند که مصرف مداوم رژیم غذایی پرفیبر با کاهش سطوح هورمون استروژن که عامل اصلی ایجاد سرطان پستان است، ارتباط داشته باشد.

مطالعات قبلی نشان می ­دهد که بیماری های پستان به ژن های سرطان زا و ژن های ضدسرطان مربوط شده و تنظیم این ژن ها در سنین کودکی و نوجوانی اتفاق می ­افتد؛ بنابراین تغذیه امروز کودکان، تعیین کنندۀ مهمی برای ابتلای آن ها به سرطان در آینده است.

 

اجاره آپارتمان مبله ارزان
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.