1360

هنگام مسواک زدن چقدر خمیر دندان بزنیم؟

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

معمولا تصور می‌کنیم برای اینکه دندان‌هایمان مانند مروارید بدرخشند باید هر بار که مسواک می‌زنیم مقدار زیادی خمیر دندان استفاده کنیم.

هنگام مسواک زدن چقدر خمیر دندان بزنیم؟

استیون گلدبرگ دندانپزشکی اهل منهتن می‌گوید در واقع برس مسواک کار اصلی تمیز کردن دندان‌ها را انجام می‌دهد و وقتی ما مقداری زیادی خمیر بر روی مسواک می‌گذاریم، افراط می‌کنیم. تنها کاری که باید انجام دهید گذاشتن یک نخود خمیردندان حاوی فلوراید بر مسواک است.

کودکان زیر شش سال باید مقدار کم‌تری خمیر دندان (به اندازه‌ی یک دانه برنج) استفاده کنند.

آنا پائولا فراز دوورتی دندانپزشک و سخنگوی جامعه‌ی دندانپزشکان امریکا (American Dental Association) می‌گوید توصیه می‌شود مقدار کم‌تری خمیر دندان برای کودکان استفاده شود زیرا ممکن است مقداری از آن را ببلعند و در موارد شدید ممکن است آن‌ها دچار فلوئوروزیس یعنی لکه‎های قهو‌ه‌ای بر روی دندان‌ها شوند؛

اما اگر بزگسالان بیش از مقدار توصیه شده خمیر دندان استفاده کنند ضرری ندارد. همان طور که گولدبرگ خاطرنشان می‌کند مقادیر زیادی از خمیر دندان‌های نسبتا گران بیهوده استفاده و از بین می‌روند.

گولدبرگ می‌گوید «اگر تمام سطح برس مسواک را با خمیر دندان بپوشانید فقط خمیر دندان‌ها را هدر داده‌اید. بسیاری از مردم به خاطر تقلید از آن چه در تبلیغات می‌بینند مقدار زیادی خمیر دندان استفاده می‌کنند در حالی که این کار اشتباه است.»

اجاره آپارتمان مبله ارزان
2 پسندیده شده

از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.