494

چند نکته عملی جهت بهبود لذت جنسی در زنان

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

در ادامۀ مقالات مربوط به مشکلات جنسی در زنان به چند راهکار عملی اشاره می کنیم. می خواهیم با هم بررسی کنیم که فرد و همسرش چه اقداماتی می توانند جهت کمک به رفع مشکل انجام دهند.

چند نکته عملی جهت بهبود لذت جنسی در زنان

قبل از هر چیز آرامش داشته باشید. بیش از اندازه تلاش نکنید و تمرکزتان معطوف به لذت بردن از فرایند باشد نه اینکه ارگاسم رخ بدهد یا خیر.

با شریک زندگی تان ارتباط برقرار کنید. در مورد ترجیحات جنسی تان با شریک جنسی تان صحبت کنید. همسرتان نمی تواند ذهن شما را بخواند و لازم است که شما خودتان دقیقاً مشخص کنید که چه چیزهایی دوست دارید.
تشویق کنید.

 اگر همسرتان کاری می کند که برای شما خوشایند است، او را تشویق کنید تا ادامه دهد.لذت ببرید. یاد بگیرید که لذت ببرید و با همسرتان احساس راحتی داشته باشید.

به ارگاسم نرسیدن نشانه ای از پاک دامنی،زنانگی، سلامت روانی یا عاطفی یا استقلال شما نیست. این که جلوی خودتان را در خصوصی ترین و سالم ترین و نزدیک ترین جنبۀ زناشویی تان بگیرید، مدال افتخاری برای شما به ارمغان نخواهد آورد و صرفاً باعث لذت نبردن و صدمه شما و شریک جنسی تان می شود.

خیال بافی کنید! گاهی خانم ها نمی توانند حین رابطۀ جنسی روی لذت بردن تمرکز کنند و حواسشان پرت می شود. در این حالت خیال بافی و رها کردن افکار، راه حل خوبی است. فکر کردن در مورد یک مطلب جنسی می تواند شما را به هیجان بیاورد و احساسات منفی را کاهش دهد.

زمانی که زن حس می کند نزدیک به ارگاسم است، اگر به طور متناوب حرکات انقباض و رهاسازی عضلات کف لگن را انجام دهد، می تواند سبب تسریع یک ارگاسم حقیقی شود.
تحریک را ادامه دهید.

برای بسیاری از زوج ها رابطۀ جنسی درست در لحظه ای که مرد به انزال می رسد، تمام می شود. معمولاً در این زمان زن به حداکثر برانگیختگی جنسی رسیده و رخ ندادن ارگاسم  می تواند سبب سرخوردگی او شود.

در این شرایط از همسرتان بخواهید پس از انزال، به تحریک شما از طریق لمس با دست ادامه دهد. برخی بانوان از این کار احساس معذب بودن می کنند، زیرا خواهش کردن برای ادامۀ تحریک را نشانه خودخواهی می دانند یا تصور می کنند شاید حوصلۀ همسرشان سر برود و برایش جالب نباشد.

در حقیقت ممکن است همسر شما از اینکه می تواند سبب خوشنودی شما شود لذت ببرد و به جای این که تصور کند این خودخواهی است، این موقعیت را فرصتی برای لذت بخشیدن به شما ببیند.

دستگاه هایی نظیر ویبراتور وجود دارند که به افرادی که بیماری جسمی نظیر ام اس سبب سختی در رسیدن به ارگاسم شده، کمک می کنند. می توان از این دستگاه ها به تنهایی یا به عنوان جزء مکملی در رابطۀ جنسی با همسر استفاده کرد.

اگر استفاده از این روش ها اثربخش نباشد، درمان به وسیلۀ یک درمانگر جنسی، روان پزشک یا روان شناس دوره دیده در حوزۀ جنسی گزینۀ مناسبی است.

 

اجاره آپارتمان مبله ارزان
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.