388

ارتباط بیماری ملانوما و پارکینسون

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

محققین مایو کلینیک دریافتند که بین بیماری پارکینسون و ملانوما ارتباطی وجود دارد،

ارتباط بیماری ملانوما و پارکینسون

اما هنوز نمی دانند چرا ابتلا به یکی از این بیماری ها ریسک دیگری را افزایش می دهد ولی محققین ادعا می کنند که افراد مبتلا به بیماری پارکینسون چهار برابر بیشتر مستعد ابتلا به ملانوما هستند.

بر اساس گزارش محققین افراد مبتلا به بیماری پارکینسون چهار برابر بیشتر مستعد ابتلا به ملانوما (نوعی سرطان پوست) هستند، هم چنین عکس این رابطه نیز صادق می باشد. افراد مبتلا به ملانوما چهار برابر بیشتر در خطر ابتلا به پارکینسون قرار دارند.

اگرچه پزشکان در مورد ارتباط بین این بیماری ها اطلاعاتی دارند اما هنوز نمی دانند چرا ابتلا به یکی از این بیماری ها ریسک دیگری را افزایش می دهد.

دکتر لورن دالوین که در کلینیک مایو فعالیت دارد عنوان داشت، در تحقیقات آینده باید به دنبال شناسایی ژن های مشترک، پاسخ های ایمنی و فاکتورهای محیطی باشیم که این دو بیماری را به هم مربوط می کند.

او در اخبار مایوکلینیک خاطر نشان کرد اگر ما بتوانیم علت ارتباط بین بیماری پارکینسون و ملانوما را مشخص کنیم بهتر می توانیم به بیماران و خانواده های آنان در مورد خطر ایجاد بیماری دیگر هشدار و مشاوره دهیم.

بیماری پارکینسون نوعی اختلال پیشرفته مغزی است. بنا به گفته بنیاد ملی پارکینسون علائم این بیماری عبارت است از لرزش، سفتی و دشواری در راه رفتن.

بنا به گفته انجمن سرطان آمریکا ملانوما نیز نوعی سرطان پوست می باشد که در مقایسه با سایر سرطان های پوستی شیوع کمتری دارد اما می تواند منجر به مرگ شود. ملانوما به صورت لکه ای جدید بر روی پوست ظاهر می شود و یا هنگامی آغاز می شود که یک خال به لحاظ اندازه، شکل و رنگ دچار تغییراتی شود.

تحقیقات قبلی نشان داد داروی لودوپا که برای پارکینسون استفاده می شود در ملانوما نقش دارد اما یافته های این تحقیق جدید از این فرضیه حمایت نمی کند.

در این تحقیق نزدیک به ۱۰۰۰ بیمار مبتلا به پارکینسون با ۳۰۰۰ فردی که فاقد اختلال حرکتی بودند مقایسه شدند. در این تحقیق بیش از ۱۵۰۰ فرد مبتلا به ملانوما نیز حضور داشتند. همه داوطلبین اهل یک کشور بودند.

محققین عنوان کردند از آن جایی که ارتباط قوی بین این دو بیماری وجود دارد پزشکانی که بیماران مبتلا به یکی از این بیماری ها را درمان می کنند باید علائم بیماری دیگر را نیز در نظر داشته باشند. هم چنین محققین توصیه کردند که پزشکان در مورد ریسک این شرایط به بیمار مشاوره دهند.

اجاره آپارتمان مبله ارزان
1 پسندیده شده

از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.