280

ارتباط یائسگی زودرس با دیابت نوع دو

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

محققین با بررسی ۴۰۰۰ خانم در هلند دریافتند که خانم هایی که زودتر از ۴۰ سالگی وارد یائسگی می شوند چهار برابر بیشتر در خطر ابتلا به دیابت نوع دو قرار دارند،

ارتباط یائسگی زودرس با دیابت نوع دو

و به گفته موسسه بین المللی پیری میانگین سن برای یائسگی در آمریکا ۵۱ سال می باشد.بر مبنای یافته های جدید خانم هایی که زودتر یائسه می شوند بیشتر در خطر ابتلا به دیابت قرار دارند.

به دنبال بررسی تقریبا ۴۰۰۰ خانم در هلند محققین دریافتند خانم هایی که قبل از چهل سالگی وارد یائسگی می شوند چهار برابر بیشتر در خطر ابتلا به دیابت نوع دو قرار دارند و این در مقایسه با خانم هایی است که حداقل در سن ۵۵ سالگی وارد یائسگی می شوند.

بر اساس گفته موسسه ملی پیری، میانگین سنی برای منوپوز در آمریکا ۵۱ سالگی می باشد. به گفته دکتر Taulant Muka و همکارانش در مرکز پزشکی دانشگاه اراسموس در روتردام شروع زودرس یائسگی مارکر مستقلی از دیابت نوع دو در خانم هایی می باشد که در دوران بعد از یائسگی قرار دارند.

نتایج آن ها در تاریخ هیجدهم جولای در ژورنال دیابتولوژی منتشر شده است.

این تحقیق علت ارتباط بین یائسگی زودرس و دیابت را نشان نداد. برای بررسی مکانیسم هایی که در پشت این ارتباط وجود دارد به تحقیقات بیشتری نیاز است و باید بررسی شود آیا زمانبندی یائسگی طبیعی می تواند تاثیری در پیش بینی و پیشگیری دیابت داشته باشد یا خیر.

در این تحقیق ۳۹۶۹ خانم با بازه سنی ۴۵ سال به بالا به مدت نه سال دنبال شدند. محققین سوابق پزشکی و پاسخ به پرسشنامه ها را بررسی کردند. در طول این بازه زمانی ۳۴۸ نفر به دیابت نوع دو مبتلا شدند.

خانم هایی که پریودهای آن ها در بازه چهل تا چهل و چهار سالگی متوقف می شود ۲٫۴ برابر بیشتر در خطر ابتلا به دیابت قرار دارند. یائسگی در سنین ۴۵ تا ۵۵ سالگی با ۶۰ درصد افزایش شانس دیابت ارتباط داشت و این در مقایسه با شروع یائسگی در سنین بالاتر بود.

تحقیق قبلی توسط همین گروه محققین نشان داد خانم هایی که دچار یائسگی زودرس می شوند با افزایش ریسک بیماری های قلبی و مرگ رو به رو هستند. از طرفی یائسگی در سنین ۵۰ تا ۵۴ سالگی با کاهش ریسک بیماری قلبی و مرگ همراه است.

اجاره آپارتمان مبله ارزان
0 پسندیده شده

از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.