266

مدت زمان شیردهی به نوزاد

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

تحقیقات نشان می دهد که شیردهی به نوزاد بیش از ۲ ماه، ریسک درد های مزمن بعد از انجام زایمان سزارین را در خانم ها کاهش می دهد.

مدت زمان شیردهی به نوزاد

مدت زمان شیردهی به نوزاد در خانم ها بر کاهش درد مزمن ناشی از سزارین تاثیر بسزایی دارد. یافته های جدید نشان می دهد شیردهی در مدت زمان طولانی می تواند ریسک درد مزمن را بعد از انجام سزارین کاهش دهد. محققینی اسپانیایی ۱۸۵ خانم را که سزارین انجام داده بودند مورد بررسی قرار دادند.

تقریبا یک چهارم (۲۳ درصد) خانم ها که به مدت دو ماه یا کمتر به فرزندان خود شیر داده بودند در چهار ماه بعد از جراحی در محل جراحی احساس درد مزمن داشتند. اما تنها هشت درصد آن هایی که مدت زمان شیردهی بیشتری شیر داده بودند وجود درد مزمن را گزارش کردند.

دکتر Carmen Alicia Vargas Berenjeno از بیمارستان دانشگاه سویل عنوان کرد :

این یافته های ابتدایی نشان می دهد که شیردهی به نوزاد برای بازه ای بیش از دو ماه، خانم ها را از درد مزمن بعد از سزارین محافظت می کند و اگر مدت زمان شیردهی دو ماه یا کمتر از دو ماه باشد ریسک درد مزمن را سه برابر افزایش می دهد.

این تیم تحقیقاتی عنوان کرده است تحقیق ما دلیل خوب دیگری را در تشویق خانم ها به شیردهی نوزادان شان ارائه می دهد.

محققین هم چنین مطرح کردند خانم هایی با تحصیلات دانشگاهی بیشتر احتمال ابتلا به درد مزمن کمتری در مقایسه با خانم های با تحصیلات دانشگاهی کمتر دارند.

اضطراب در طول شیر دهی

پنجاه و چهار درصد مادرانی که به فرزندان خود شیر می دادند گزارش کردند که در زمان شیردهی به نوزاد به اضطراب مبتلا بودند.

اگر چه این مطالعه به گونه ای طراحی نشده بود که علت این ارتباط را اثبات کند اما محققین عنوان کردند این احتمال وجود دارد که اضطراب در مدت زمان شیردهی می تواند بر احتمال درد مزمن تاثیر داشته باشد. آن ها این ارتباط را در دست بررسی و مطالعه قرار داده اند.

این تحقیق در کنگره Euroanaesthesia در ژنو سوئیس ارائه می شود. یافته های ارائه شده در این نشست ها عموما در حد مقدماتی در نظر گرفته می شوند مگر این که در ژورنالی کارشناسی شده منتشر شوند.

یک چهارم زایمان ها در آمریکا، کانادا و انگلیس سزارین می باشد. درد مزمن (که در مدت زمان بیش از سه ماه به طول انجامد) بعد از سزارین می تواند یک مادر از هر پنج مادر را تحت تاثیر قرار دهد.

اجاره آپارتمان مبله ارزان
0 پسندیده شده

از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.