379

“افزایش سرطان با بیماری‌های لثه”

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

مطالعات جدید نشان می‌دهد بیماری‌های لثه احتمال ابتلا به سرطان‌های مختلف را در زنان، به ویژه در زنان یائسه تا ۱۴ درصد افزایش می‌دهد.

“افزایش سرطان با بیماری‌های لثه”

این مطالعه نشان می‌دهد بیماری‌های لثه با افزایش احتمال ابتلا به انواع سرطان، به ویژه در زنان یائسه مرتبط است.

ادامه مطالعه نشان می‌دهد از این میان سرطان مری شایع‌تر است و احتمال ابتلا به سرطان مری در زنان مسنی که بیماری‌های لثه دارند، سه برابر بیشتر است. علاوه بر این، بیماری های لثه با افزایش خطر ابتلا به سرطان ریه، کیسه صفرا، ملانوم و سرطان سینه مرتبط است.

سرطان سینه، ریه و کیسه صفرا در زنانی که بیماری‌های لثه دارند و سیگار می‌کشند بیشتر دیده می‌شود. در زنانی که بیماری های لثه دارند ولی سیگاری نیستند، سرطان ملانوم شیوع بیشتری دارد.

مطالعات قبلی نشان داد بیماری‌های لثه با بیماری های قلبی مرتبط است؛ ولی دلیل ارتباط آن با سرطان هنوز مشخص نیست. محققان احتمال می‌دهند سلامت لثه نشانه‌ای بر سلامت عمومی و کلی بدن است و التهابات موضعی و سیستمیک باکتریایی از طریق دهان وارد جریان خون و بافت‌های دیگر بدن می‌شوند.

از طرفی محققان احتمال می دهند سبک زندگی، بهداشت و نوع تغذیه از عوامل تاثیرگذار بر بیماری‌های دهان و لثه هستند؛ این عوامل همچنین بر احتمال بروز انواع سرطان نیز تاثیر می گذارند.

اجاره آپارتمان مبله ارزان
0 پسندیده شده

از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.