705

تغذیه مادر در هفته چهارم بارداری

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

این افزایش وزن برای سلامتی شما و کودک در حال رشدتان ضرورت دارد، اما هرگز کنترل وزن خود را از دست ندهید.

تغذیه مادر در هفته چهارم بارداری

روی ترازو رفتن و دیدن اینکه وزنتان بالا رفته است ممکن است خوشایند نباشد بپذیرید که افزایش وزن در این دوران لازم است.در عین حال می ‏توانید با تغذیه مناسب و مقوی ، وزن خود را تحت کنترل داشته باشید.فقط باید به اندازه ‏ای اضافه وزن داشته باشید که نیازهای بارداری شما برآورده شوند.

در گذشته زنان اجازه نداشتند که زیاد اضافه وزن پیدا کنند؛ گاهی تنها ۶ تا ۷ کیلوگرم (۱۲ تا ۱۵ پوند) برای تمام مدت بارداری ! امروزه می ‏دانیم که محدود کردن افزایش وزن تا این میزان برای کودک و مادر زیان بار است. حتی اگر زیاد اضافه وزن پیدا نکنید.

با وجود این جامعه پژوهشگران سرطان آمریکا علت مهمی را برای کنترل وزن در دوران بارداری مطرح کرده ‏اند. این گروه دریافته‏ اند که زنان با وزن طبیعی که در طی بارداری تک ‏قلویی خود بیش از ۱۹ کیلوگرم (۳۸ پوند) اضافه وزن پیدا می ‏کنند، در معرض خطر ابتلا به سرطان پستان پس از یائسگی هستند.

عدم باز گشت به وزن طبیعی پس از زایمان نیز این خطر را افزایش می ‏دهد. وزن خود را به تدریج افزایش دهید، اما کنترل وزن خود را تنها به ‏دلیل باردار بودن، از دست ندهید.

این درست است که شما برای دو نفر غذا می ‏خورید، ولی لازم نیست که دو برابر غذا بخورید ! میزان وزنی که طی سه ماهه نخست بارداری به ‏دست می ‏آورید، اهمیت دارد.

مشخص شده است که میزان افزایش وزن در عرض ۱۳ هفته نخست نسبت به افزایش وزن پس از آن، تأثیر بیشتری بر وزن هنگام تولد کودک شما دارد.

اگر طی سه ماهه نخست خیلی وزن اضافه کنید، کودک شما ممکن است بزرگ شود. بر عکس اگر در اوایل بارداری خیلی وزن اضافه نکنید ممکن است صاحب نوزادی با وزن پایین شوید.

ممکن است در دوران بارداری نتوانید هرچه دوست دارید بخورید، مگر آنکه از آن دسته زنان خوشبختی باشید که با کالری ‏ها مشکلی ندارند!حتی در این صورت باید به غذاهایی که انتخاب می ‏کنید، توجه بسیاری داشته باشید و سالم تغذیه کنید. از غذاهای مغذی استفاده کنید.

از غذاهایی که فقط کالری دارند (شکر و چربی زیاد) بپرهیزید. میوه‏ ها و سبزی ‏های تازه مصرف کنید و تا جایی که ممکن است از مصرف کافئین اجتناب کنید.

اجاره آپارتمان مبله ارزان
0 پسندیده شده

از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.