308

خلاصی از کیپ شدن گوش بعد از پرواز

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

حدود یک‌سوم از افرادی که با هواپیما سفر می‌کنند گوش‌درد یا کیپ شدن گوش‌هایشان را در طول سفر تجربه می‌کنند.

خلاصی از کیپ شدن گوش بعد از پرواز

این عارضه که حس فشار در گوش است ممکن است در حال پرواز یا پس از آن رخ دهد و منجر به وارد آمدن فشار به پرده صماخ و دیگر بافت‌های گوش میانی ‌شود.

علت بروز این حالت تغییرات ناگهانی فشار هواست که گوش را به درد می‌آورد یا آن را به اصطلاح کیپ می‌کند. اما شما خیلی راحت با چند ترفند ساده می‌توانید از حس دردناک کیپ شدن و فشار روی پرده صماخ گوش نجات پیدا کنید.

چیزهایی که لازم دارید:
آدامس یا شکلات سفت
قرص یا اسپری ضداحتقان بینی
گوش‌گیر

مراحل انجام کار

۱- بازدم

مرحله اول: سوراخ‌های بینی خود را از هر دو طرف با انگشت بگیرید و دهانتان را ببندید.

مرحله دوم: هوا را از ریه خارج کنید و طوری بازدم خود را بیرون بفرستید که هوا را به سمت گونه‌ها بیرون بدهید. در این حالت، صدای ترکیدن را در گوش خود حس می‌کنید. شنیدن این صدا به این معنی است که هوای به دام افتاده در گوش شما خارج شده و به تعادل رسیده است.

مرحله سوم: این کار را مدام تکرار کنید؛ مخصوصاً در زمان بلند شدن هواپیما از زمین و نشستن روی باند فرودگاه.

۲- جویدن آدامس

آدامس بجوید یا شکلات سفت بخورید تا به دفعات بیشتری عمل بلع و قورت دادن را انجام دهید. بلعیدن شیپور استاش در گوش میانی را باز می‌کند. این لوله پشت بینی را به گوش میانی متصل می‌کند. با فعال کردن شیپور استاش، فشار در گوش به حدل تعادل می‌رسد. خمیازه کشیدن نیز عضلات را تحریک به فعال کردن شیپور استاش می‌کند.

۳- مصرف قرص یا اسپری ضداحتقان

حدود یک ساعت قبل از پرواز با هواپیما، قرص یا اسپری ضداحتقان مصرف کنید. به گزارش مرکز بهداشت و سلامت، ضداحتقان‌هایی که حاوی اکسی‌متازولین هیدروکلوراید هستند مخاط مجرای بینی را منقبض می‌کند تا گوش بتواند به راحتی هوا را خارج کند.

۴- استفاده از گوش‌گیرهای مخصوص

از گوش‌گیرهایی استفاده کنید که فشار هوا را کاهش می‌دهند. این گو‌ش‌گیرها را می‌توانید از بیشتر داروخانه‌ها تهیه کنید. گوش‌گیرهای مخصوص جریان هوایی که وارد گوش می‌شود را محدود می‌کند و گوش داخلی می‌تواند به آرامی و با ملایمت خودش را با تغییرات فشار هوا مطابقت دهد.

اجاره آپارتمان مبله ارزان
0 پسندیده شده

از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.