1524

شیربرنج را فقط با این خوراکی بخورید

|
0 دیدگاه

 مهدی فلاح متخصص طب سنتی اظهار داشت: شیر برنج از دیدگاه طب سنتی غذای مفیدی است, برنج خاصیتی دارد که در افراد سرد مزاج باعث ایجاد سردی و در افراد گرم مزاج باعث ایجاد گرمی می شود.

شیربرنج را فقط با این خوراکی بخورید

به گفته وی برنج خاصیت دوگانه دارد که در حبوبات و غلات دیگر کمتر دیده می شود.بهتر است که همراه با دارچین مصرف شود چرا که شیر با برنج هر دو دارای طبیعت سرد هستند و به هضم بهتر آن کمک می کند و طبع آن را به سمت تعادل و انرژی بیشتر می برد و اگر همراه با مربای گل سرخ استفاده شود بسیار مطلوب تر می شود.

زیبایی سفره و غذا هم خیلی بر تقویت قوای جسمانی تاثیر دارد و لذت بخش می کنداین متخصص طب سنتی افزود: زیبایی سفره و غذا هم بسیار بر تقویت قوای جسمانی تاثیر دارد و لذت بخش می کند. دیدن زیبایی و نیز شنیدن صدای دلپذیر مانند دعای سحر هنگام سحری قوای جسمانی افرادی که سر سفره نشستند را تقویت می کند.

فلاح گفت: اما چیزهای که به طور کلی باعث تقویت قوا می شود مانند خرما, ارده و مشتقات کنجد که ارده شیره یا روغن کنجد یا حلوا و نیز استفاده از مغزهای گردو و بادام و پسته از این دست هستند.

وی اضافه کرد: در مورد مغزها توجه شود که از زمان بیرون آمدن از پوسته تا نهایتاً سه یا چهار هفته مواد و خاصیت اصلی خود را حفظ می کند و اگر بیشتر بگذرد مواد مغز ها از بین می رود.

مربای گل سرخ به اکثر طبیعت ها سازگار استاین متخصص طب سنتی بیان داشت: مربای گل سرخ به اکثر طبیعت ها سازگار است. چون گل سرخ مرکب خاصیت گرم مزاجی و هم سرد مزاجی دارد که همه افراد می توانند استفاده کنند.

فلاح خاطرنشان کرد: سمنو از غذاهای لذیذ است ولی چون عمده ماده غذایی آن جوانه گندم است معمولاً دیر هضم است بنابراین بهتر است به عنوان چاشنی به جای وعده غذایی استفاده شود.

1 پسندیده شده
معصومه حیدری
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.