325

نسخه حرفه ای برای نفخ معده

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

 حمید افراسیابی در مورد راههای رفع اختلالات گوارشی به خصوص نفخ معده، گفت: زیاد غذا خوردن بیشتر از نیاز روزانه، باعث می شود معده به شدت پر شده و عمل هضم را به خوبی انجام ندهد.

نسخه حرفه ای برای نفخ معده

این امر باعث ایجاد درد و نفخ در معده می شود.وی ادامه داد: نوشیدن مایعات حین غذا، خوب نجویدن غذا از علل بروز نفخ است البته گاهی خالی بودن معده نیز موجب ایجاد نفخ می شود.

این متخصص طب سنتی بر استراحت کافی تأکید کرد و بی خوابی را از دیگر عوامل ایجاد نفخ دانست و گفت: استراحت نکردن باعث افزایش حرارت معده و عدم هضم مناسب غذا در معده شده در نتیجه فرد احساس دردهای ناشی از نفخ می شود.

افراسیابی تصریح کرد: مصرف برخی گیاهان دارویی و سنتی مثل زیره، گلپر، هل و آویشن برای رفع نفخ مفید است.همچنین مصرف دارچین برای درمان اختلالات گوارشی مثل نفخ معده کاربرد فراوان دارد.

وی ادامه داد: مصرف زنجبیل به دلیل خاصیت ضد باکتریایی و آنتی اکسیدانی برای علاج دردهای معده موثر است.البته نباید فراموش کرد که مصرف زنجبیل برای افرادی که فشار خون بالا دارند خطرناک است.

این متخصص طب سنتی گفت: هویج تقویت کننده معده است که می توان به همراه غذا خورد یا نعناع را به صورت خشک شده در ماست و دوغ یا به صورت شربت با غذا میل کرد چون به کاهش نفخ معده کمک می کند. مصرف ریحان نیز توصیه شده است.

اجاره آپارتمان مبله ارزان
0 پسندیده شده

از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.