515

روش های ساده برای توانمند سازی کودکان

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

پدر مادر، پدر بزرگ، مادر بزرگ یا هر فرد بالغی که بخشی از زندگی یک کودک است تاثیر بسیاری در شکل دادن به شخصیت او دارد.

روش های ساده برای توانمند سازی کودکان

کودک با تقلید از رفتار اطرافیان نزدیک خود گفتارها و خصوصیات بسیاری را یاد می گیرند.آنها مثل شما صحبت می کنند، عمل می کنند و رفتار می کنند یا حداقل اینکه تلاششان را می کنند که مانند شما باشند.کلام شما به عنوان یک فرد بالغ تاثیر گذار در زندگی کودکتان بسیار قوی تر از آنچه که فکر می کنید است.

این بار در نت نوشت شما را مهارتهای توانمند سازی کودک آشنا می کنیم.این مطلب را در نت نوشت بخوانید : چرا کودک باید قبل از ساعت ۹ شب بخوابد؟ دیر خوابیدن کودکان فاجعه است!

همان گونه که دوست دارید درمان کنید رفتار کنید

یک قانون طلایی هست که می گوید هر طوری که دوست دارید کودک رفتار کند همان گونه عمل کنید.کودک تا سنین نزدیک جوانی به خوبی شما را درک می کد.احترام و مهربانی از جانب شما این توانایی را در او بسیار قوی می کند.موعظه و نصیحت کارایی مناسبی برای کودکان نخواهد داشت.

شما نیاز به سخنان خاصی ندارید فقط رفتار خود را اصلاح کنید تا کودک هم از شما تبعیت کند.این مطلب را در نت نوشت بخوانید : لطفا لب و صورت کودکان را به این دلایل هرگز نبوسید

به صحبتهای کودک گوش کنید

ممکن است تصور کنید او کودک است و هنوز درایت درستی از مسائل ندارد.اما شما در هنگام بروز مشکلات حتی به صحبتهای کم عقلانه او هم گوش کنید.او به اندازه شما برداشت کامل و بی نقصی از مسائل ندارد ولی شما می توانید  قبل از اعمال راه کار شنونده خوبی باشید.

گوش دادن با تمرکز و درک صحبتهای او تاثیر زیادی در حرف شنوی او خواهد داشت.محترمانه حرفهای او را گوش کنید سپس راه کار جدید را ارائه دهید.این مطلب را در نت نوشت بخوانید : راه های درمان کمرویی کودکان؛ خجالتی بودن کودک چه زمانی نگران کننده است؟

مثبت فکر کنید

این عبارت تا پایان دوره زندگی یک فرد قدرتمند عمل می کند.نگه داشتن یک نگرش مثبت می تواند خیلی خیلی دشوار باشد ولی به همان اندازه مفید است.اگر فرزند شما یاد بگیرد که برای نگه داشتن یک دید مثبت تلاش کند در آینده نیز موفق تر خواهد بود.

این درس مهم را در کودکی به ذهنیت او بیاموزید بی شک در بزرگسالی باقی می ماند.این مطلب را در نت نوشت بخوانید : ۸ نکته ساده راجع به اعتماد به نفس که باید هر روز به کودکانمان بگوییم!

مهربانی بزرگترین هدیه

یکی از بزرگترین درسهایی که شما می توانید به کودک خود آموزش بدهید این است که چگونه مهربان باشند.در جهان به اندازه کافی افرادی که قضاوت کنند و فاقد مهربانی باشند پیدا می شود.اما شما سعی کنید دلسوز و مهربان باشید تا کودکتان نیز این خصلت را پیدا کند.

به او بیاموزید که چگونه به دیگران در هر شرایطی محبت کند و دنیایی متفاوت بسازد.کودک تا سنین قبل از جوانی درسهای بسیاری از زندگی اطرافیان خود می گیرد.بهتر است شما را با رفتارهایی که دوست دارید آینده  از او ببینید الگو قرار دهد.

اجاره آپارتمان مبله ارزان
0 پسندیده شده

از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.