457

جوهر ماهی مرکب برای تشخیص بیماری لثه

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

 محققان در روشی جدید از جوهر ماهی مرکب برای بررسی عقب رفتگی و بیماری های لثه استفاده کرده اند.

جوهر ماهی مرکب برای تشخیص بیماری لثه

پزشکان برای کنترل بیماری های لثه مانند عقب رفتگی یا ایجاد فاصله میان لثه و دندان با ابزاری مخصوص بخش میان دندان ها و لثه را بررسی می کنند. این فرایند دردناک و وقت گیر است. در همین راستا محققان دانشگاه سن دیگو کالیفرنیا روشی دقیق تر برای کنترل بیماری لثه ایجاد کرده اند که از جوهر ماهی مرکب استفاده می کند.

به طور معمول ابزار دندانپزشکی بخشی از لثه کنار دندان را بررسی می کند. اگر بافت لثه سالم باشد ابزار باید مقدار بیشتری در فاصله میان دندان و لثه فرو برود. اما اگر لثه دچار عقب رفتگی شده باشد، دستگاه به طور قابل توجهی در فاصله میان آنها فرو می رود.

در روش جدید بیمار باید دهان خود را با محلول های شستشوی معمولی که حاوی جوهر ماهی مرکب، آب و نشاسته هستند، بشوید. این مایع وارد فواصل ایجاد شده بین دندان و لثه می شود و در آنجا باقی می ماند.

سپس یک منبع نوری مانند لیزر یا یک چراغ ال ای دی روی لثه به کار می رود. همین امر سبب می شود ذرات نانو ملانین در جوهر ماهی مرکب جذب نور شوند. در نتیجه گرم و منبسط می شوند. این روند یک سیگنال آکوستیک ایجاد می کند. سیگنال مذکور را می توان به وسیله یک مبدل اولتراساوند ردیابی کرد و تصویری از فاصله ایجاد شده به دست آورد.

باقیمانده جوهر نیز پس از مسواک زدن از بین دندان ها پاک می کند.تاکنون این روش در خوک ها آزمایش شده است. محققان امیدوارند دستگاهی بسازند که بتواند این آزمایش را برای انسان انجام دهد.

اجاره آپارتمان مبله ارزان
1 پسندیده شده

از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.