Notice: Undefined property: wpdb::$get_charset_collate in /var/www/vhosts/salamati.ir/httpdocs/wp-includes/wp-db.php on line 618

Notice: Undefined offset: 0 in /var/www/vhosts/salamati.ir/httpdocs/wp-content/plugins/doctor-profile/includes/helpers.php on line 510

Notice: Undefined offset: 0 in /var/www/vhosts/salamati.ir/httpdocs/wp-content/plugins/doctor-profile/includes/helpers.php on line 525
راه کارهایی برای ازدواج پایدار
443

راه کارهایی برای ازدواج پایدار

|
0 دیدگاه

عشق در یک نگاه و داشتن روابط عاشقانه همیشه گرم و آتش افزا و هر چند که می‌دانیم که عشق در دنیای واقعی چنین نیست، ولی‌ باز هم ناخوداگاه درک ما از عشق تغییر کرده است، برای همین است که به نظر من یک درس چطور عاشقی کنیم برای همه واجب است.

عشق یک حس نیست

ما اینطور یاد گرفته ایم که عشق یک حس است که در ‌درون ما پرورش پیدا می‌کند و وقتی‌ عاشق کسی‌ هستیم هر روز عاشق هستیم. اما در حقیقت چنین نیست احساس از هر نوع تغییر می‌کند، می‌ آید و میرود. عشق در حقیقت تصمیمی است که برای دوست داشتن معشوقتان می‌گیرید.

عشق وقتی‌ است که هر روز تصمیم می‌گیرید که از اعتماد به همسرتان سؤ استفاده نکنید. عشق وقتی‌ است که تصمیم می‌گیرید که عادت‌های بد جزئی همسرتان مسالهٔ مهمی‌ نیست و امروز دوباره می‌خواهید که دوستش داشته باشید. نگذارید که “احساسات” شما را از یک زندگی زناشویی عالی‌ دور نگاه دارد.

روابط زناشویی را دست کم نگیرید ولی‌ در عین حال بزرگ نکنید

زندگی‌ عالی‌ میشد اگر تک تک روابط زناشویی به پرشور و حرارتی فیلم‌ها بود اما زندگی‌ بعضی‌ اوقات شلوغ میشود، بعضی‌ اوقات خیلی‌ خسته هستید، مسافرت کاری، بارداری، بچه‌داری همه و همه باعث میشوند که برای مدتی‌ روابط زناشویی گرمی‌ نداشته باشید.

نگران نباشید و منتظر یک فرصت ناب و طلایی هم نباشید بلکه از هر فرصتی برای نزدیکی‌ به هم استفاده کنید.

بوس کردن با دست دادن متفاوت است

وقتی‌ برای مدت طولانی‌ با کسی‌ هستید بوس کردن تبدیل به یک عادت روزانه میشود. پس هر چند وقت یک بار همسرتان را به گوشه‌ای کنار بکشید و یک بوسهٔ داغ به لبهاش مهر کنید به یاد اولین بوسه‌!

دعوا کردن امری طبیعی است

تمام زن و شوهر‌ها دعوا میکنند اما آن دعوایی که ادامه پیدا می‌کند باعث ایجاد تلخی‌ در ‌درون شما میشود که به مرور زمان کار به جاهای باریک کشیده میشود. حرفتان را با احترام بزنید، مشاجره کنید خودتان را خالی‌ کنید و دعوا را با یک بوسه‌ خاتمه دهید

مبادله کنید

در دعوا خیلی‌ صادقانه مشاجره کنید.تمرکز حواس و شفقت داشته باشید.

همچنین خوشی هایتان رو تقسیم کنید. همدیگر رو بخندانید و بهترین دوست هم باشید. درست است که خارج از رابطهٔ خود دوستانی خواهید داشت اما رابطهٔ زناشویی و دوستی‌ خود را در اولویت قرار دهید و با درجه‌ای از عشق و اعتماد تعریفش کنید که شبیه هیچ رابطهٔ دیگری نباشد.

از همدیگر یاد بگیرید

بر طبق آمار تفاوتهای اساسی در روشهای تربیت فرزندان یکی‌ از دلایل اصلی‌ جدایی والدین است. در نظر داشته باشید که نظرات شما تغییر میکنند،شما تغییر می‌کنید و فرزندان شما موجودات پیچیده‌ای هستند که دائم در حل رشد و تغییر هستند پس سعی‌ کنید از هم بیاموزید و ذهن روشنی در برابر نظر متفاوت داشته باشید.

از آدمهای بدبین دوری کنید

همیشه آدم‌هایی خواهند بود که رابطهٔ شما را مسخره کنند و یا از اینکه چطور با هم رفتار می‌کنید انتقاد کنند. صحبتهای این افراد فقط بازتاب ترس‌ها، اضطراب‌ها و کمبودهای خودشان است پس آنهارا جدی نگیرید.

با هم رویا پردازی کنید

یک ازدواجِ قوی زمانی رشد پیدا می‌کند با هم رویا پردازی کنید. راجع به خریدن ملک، مسافرت به مکان‌های تازه و شغل جدید با هم صحبت کنید و تا آنجا که میتوانید و میسر است به آنها جامه عمل بپوشانید.

دچار رکود نشوید

به شناختن و سورپرایز کردن یکدیگر مانند روزهای نامزدی ادامه بدهید و همیشه سعی‌ در بهتر کردن و عالی‌ تر کردن رابطهٔ خود داشته باشید.

همه می‌دانیم که این روزها ازدواج‌ها دوامی ندارند اما من اطمینان دارم که اکثر زن و شوهرها میتوانند ازدواجی عالی‌ و موفق داشته باشند پس به انتخابتان احترام بگذارید و تصمیم بگیرید که در تمام مراحل سخت و آسان کنار هم بمانید.

[click_like post_id='168222']

از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.