519

روشهایی برای رفع خستگی پاها

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

 

‎بعد از یک روز کاری زیاد یا ایستادن در محل کار یا خانه، پا درد برای شما اتفاق می افتد که باید راهی برای برطرف کردن درد انجام داد.

روشهایی برای رفع خستگی پاها

و در این قسمت راه هایی برای برطرف کردن خستگی در پاها  برای شما توضیح داده ایم که در ادامه مشاهده می نمایید:

‎بهترین راه رفع خستگی پاها:

‎بهترین راه رفع خستگی پاها آن است که هر روز پس از بازگشت به منزل، ابتدا پاها را شسته و سپس بر روی زمین طوری دراز بکشید که پاها بالاتر از سر قرار گیرد.

‎بدین منظور می‌توان از گذاشتن صندلی و یا چند بالش در زیر پاها استفاده نمود. درحین این عمل، پاها را به آرامی ماساژ دهید. دست را از قسمت‌ پنجه پا به‌طرف زانو حرکت دهید. این عمل به گردش خون کمک نموده و خستگی پاها را از بین می‌برد.

قرار دادن پاها به‌طور متناوب در آب گرم و سرد نیز بسیار مؤثر است. در پایان کار بایستی از آب سرد جهت شستشو استفاده نمود. مخلوط آب لیموترش و سرکه با آب در رفع خستگی پاها اثر خوبی دارند.

‎تقویت پا:

‎هر روز صبح، پیش از آنکه از رختخواب خارج شوید، پاهایتان را ورزش دهید. ابتدا زانوها و سپس پا را خم کنید. بعد پاها را به‌صورت صاف و کشیده به‌سمت بالا به‌صورت عمود بر بدن ببرید. علاوه بر این نرمش، حرکت زیر نیز در قوی کردن عضلات پاها بسیار مؤثر است.

‎روی پنجه‌های پاها بایستید و تا آنجا که ممکن است خود را بالا بکشید. سپس به آرامی به حالت اولیه گرفته و کف پاها را بر روی زمین بگذارید. حرکت را از روزی ۱۰ بار شروع کرده و به‌تدریج به تعداد آن بیافزائید. پس از انجام تمرینات فوق، پاها را با روغن بادام و یا زیتون ماساژ دهید.

روشی تند و سریع برای رفع خستگی پاها

‎مواد لازم:

‎¼ فنجان نمک دریایی
‎¼ فنجان برگ رزماری
‎یک لگن آب گرم

‎دستورالعمل:

‎نمک و رزماری را داخل آب گرم ریخته و پاهایتان را درون آن بگذارید و استراحت کنید. شما می توانید هم از آب گرم و هم از آب خنک استفاده کنید. اگر از آب گرم استفاده می کنید درجه آب باید در حدی باشد که پای شما را نسوزاند. اگر از گرمای آب ناراحت می شوید می توانید از آب خنک استفاده کنید اما آب نباید خیلی سرد باشد.

همچنین می توانید داخل این مواد کمی نعناع کوهی و آب نصف لیموترش را اضافه کنید.

اجاره آپارتمان مبله ارزان
0 پسندیده شده

از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.