339

۱۰ نکته برای تازه مادران

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

مراقبت بیشتر از فرزندتان مطالعه و در برنامه روزانه خود قرار دهید.

۱- تلاش کنید و دوباره تلاش کنید

در دوره زمانی که برای یادگیری و فهمیدن فرزندتان می گذارید تا متوجه شوید فرزندتان چه زمانی به غذا نیاز دارد و چه زمانی باید استراحت کند، شاید اشتباهاتی در برنامه های شما پیش بیاید و در آغوش کشیدن و پستانک دادن به نوزاد، همیشه پاسخ درستی نباشد، اما نباید خسته شوید و راه های دیگر را برای آرام کردن فرزندتان امتحان کنید.

۲- به فرزندتان اجازه بدهید مشکلش را بگوید

بجای اینکه برای کارهای روزمره فرزندتان برنامه ریزی کنید، به او اجازه بدهید تا خودش تقاضا هایش را بدون استفاده از جدول برنامه های شما بخواهد. فرزندتان شاید کمی زود تر از آنچه شما برنامه ریزی کرده اید گرسنه شود.

۳- محیط فرزندتان را شلوغ نکنید

زمانی که فرزندتان را از بیمارستان به خانه می آورید، بگذارید برا حداقل ۲ ماه اولیه، افراد کمی در کنارش باشند و از میهمانی گرفتن و شلوغی و پر سر و صدا کردن محیط اطراف خودداری نمایید.

۴- با خودتان مقایسه کنید

ممکن است تازه مادران برای نحوه رشد و بزرگ شدن فرزندشان به مشاوره احتیاج داشته باشند تا مشاوره ای که به آنها امید می دهد را بشنوند. اما بهترین راه این است که شما فرزندتان را با خودتان مقایسه کنید تا نیاز هایش را بفهمید.

۵- به اندازه کافی بخوابید

کمبود خواب می تواند یکی از مشکلات اصلی تازه مادران باشد، پس در هر زمان از روز که فرزندتان خوابیده است، می توانید همراه با او بخوابید و استراحت کنید.

۶- ایمنی کامل محیط

ایمنی کودک مهم ترین اصل برای والدین است و داشتن یک صندلی نوزاد با رعایت تمام نکات ایمنی، می تواند یکی از وظایف والدینی باشد که با اتومبیل شخصی به خارج از خانه می روند. همچنین نکاتی چون قرار دادن زنگ خطر در اتاق خواب و اطمنینان از وسایل الکترونیکی دیگر نکاتی است که برای حفظ ایمنی محیط باید مد نظر والدین باشد.

۷- همیشه آماده باشید

این را باید بدانید که شما از اتفاقات خبر ندارید و باید همیشه آماده هر اتفاقی باشید. هنگامی که خانه را ترک می کنید از تمام نکات مطمئن باشید، لباس های اضافه، پوشک، دستمال مرطوب، بطری شیر خشک و پستانک فرزندتان را نباید فراموش کنید.

۸- گاهی تنها باشید

در زمانی که کودکتان بعد از خوردن غذایش استراحت می کند و در خواب است، زمان مناسبی است تا تازه مادران با خود تنها باشند و زمانی را برای تخلیه احساسات خود بگذارند.

۹- آرام باشید

اگر شما احساس ناامیدی و خستگی دارید، زمان را برای خود نگهدارید، فرزندتان را در تختخواب و یا جایی مطمئن برای ۱۰ دقیقه بگذارید، نفس عمیقی بکشید و سعی کنید به آرامش خود باز گردید.

۱۰- از کمک خواستن نترسید

اگر از کسی سوال کنید، هیچ کسی شما را مسخره نخواهد کرد و همه می دانند که بزرگ کردن نوزاد کار دشواری است و نیاز به زمان برای آماده شدن مادران دارد. مادران از پرسیدن سوال از همسر، پدر و مادر و حتی دوستان خود نباید ترسی داشته باشند.

اجاره آپارتمان مبله ارزان
0 پسندیده شده

از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.