269

آیا شما دچار سندرم زن ایده آل هستید؟

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

اگر برای این که از طرف مردی پذیرفته شوید، تمام رفتار های او را مورد پسند قرار داده و تمامی افکار او را قبول کنید، باید بهایی بپردازد.

آیا شما دچار سندرم زن ایده آل هستید؟

آیا شما جزو زنانی هستید که پشت و پناه مردتان شده و جمله مشهور «در پشت هر مرد موفقی یک زن نهفته است» را به اجرا در می آورید؟ و یا جزو زنانی هستید که برای ایده آل بودن شخصیت خود را ضایع کرده و در زیر سایه مرد باقی مانده و همواره تاوان می دهید؟ این انتخاب و موضوع را رفتار و حرکات شما تعیین خواهد کرد.

قبل از شروع به انتقاد از خود، مثال ها و نمونه هایی را از دوستان و آشنایان خود به یاد بیاورید و شخصیت آن ها را قبل از برقراری رابطه با مرد رویاهای شان بررسی کنید. قطعا دارای دوستان و آشنایانی هستید که به خاطر شریک زندگی شان، فداکاری های زیادی انجام داده اند.

آیا هیچ ایده ای نسبت به خلا به وجود آمده در روابط احساسی دوست خود با مرد زندگی اش دارید؟ مرد ها از زنان چه انتظاراتی دارند؟ آیا منتظر زنی هستند که به تمام امیال و روابط میان آن ها، بله بگوید یا در جستجوی یک زن جنگ جو و مبارز هستند که در یک جنگ برابر با هم قرار گیرند؟

زنی که جذابیت خود را از دست داده است

هیچ شکی نداشته باشید که از دید مردان، زنی که با سرکوب شخصیت خود، نقش زن ایده آل را بازی کند، هیچ جذابیتی ندارد. زنانی که می خواهند خود را به عنوان یک همسر ایده آل نشان دهند، با فداکاری هایی که ممکن است انجام دهند، امکان زیر پا گذاشتن شخصیت خود را ایجاد می کنند.

شاید زنان می پندارند که تاثیرگذارترین ویژگی ها از دید مردان، به جای آزادگی روح و دارا بودن شخصیتی خاص و ثابت قدم، فقط توجه به مردها و راضی نگه داشتن آن ها است. اما این گونه افراد، بسیار خسته کننده هستند.

زنانی که در این وضعیت قرار می گیرند، طوری مرد خود را راضی نگه می دارند که  شخصیت خود را فراموش می کنند. در حالی که یکی از خصوصیات بارز زنان که باعث جذابیت نزد دیگران می شود، داشتن شخصیت بی نظیر مخصوص به خود می باشد؛

جنس مخالف نیز عاشق این خصوصیات منحصر به فرد زنان می گردد. خانم ها با داشتن این  حس که  همسری کامل و بی نقص هستند، روال یک رابطه طبیعی را خراب می کنند. تلاش زنان برای این که خود را زنی دوست داشتنی نشان دهند، باعث می گردد که انواع نقش ها را بازی کرده و تغییر شخصیت بدهند.

کافیست خودتان باشید

زوج های خوشبخت، افرادی هستند که تعادلی میان دوستی و شخصیت برقرار نمایند. احترام به شخصیت از سوی هر یک از زوجین و سعی و کوشش برای بهتر شدن دوستی ها، رمز و کلید موفقیت و پایداری است.

مطمئن باشید مردهای اندکی، زنانی را که به خاطر آن ها از تمام علایق خود دست کشیده و از تمامی افکار خود چشم پوشی کرده اند را، دوست داشته و جذاب می بینند. مردهای این دوره و زمانه بیشتر طرفدار روابط منطقی بوده و دنبال روابطی هستند که هم دیگر را پشتیبانی کرده و در موضوعاتی مانند: عشق، کار، مادیات، خانه و دوستی ها، همدم و هم راز یکدیگر باشند.

هر چند ممکن است این موارد همراه با بحث و مراوده باشد، اما باید به نکات مشترک دسترسی پیدا کرد.

در روابط موضوعاتی مانند صحبت کردن و خوش گذرانی با دوستان، می تواند در راس امور قرار بگیرد. متخصصان روانشناسی نیز از هیجانات کوچک که باعث تداوم و استحکام روابط می گردد، صحبت به میان می آورند. در رابطه اگر یکی از طرفین، پیوسته خواسته های خود را نادیده گرفته و تمام انرژی خود را متوجه طرف مقابل نموده و خود را فراموش کند،

در مقایسه با خودخواهی، بیشتر به رابطه خود ضربه وارد می کند. در این وضعیت مرد، مسئولیت زن را روی دوش خود حس خواهد کرد.

احساسات خود را درک کنید

مجبور نیستید که تمامی اخلاق های خوب و یا بد مرد زندگی تان را بپذیرید. امکان دارد بعضی از عادات مرد زندگی تان مورد قبول شما نبوده و یا آن ها را درک نکنید. اهمیت ندادن به این موضوعات امکان دارد در روابط شما اختلال به وجود آورد. اگر این اهمیت ندادن ادامه پیدا کند، ممکن است در زمان غیر منتظره ای، به صورت وحشتناکی، نمایان شود.

برای مقابله با چنین وضعیت هایی که امکان ترمیم آن بسیار کم است، باید صریح و رو راست بود. برای تداوم روابط با همسرتان، این موضوع بسیار حائز اهمیت است که آن چه از ذهن تان می گذرد را با او در میان بگذارید. اگر غیر حقیقی رفتار کنید، مطمئن باشید که به روابط سالم و حقیقی دست نخواهید یافت.

سندروم زن ایده آل!

یک زن چطور می تواند شریک زندگی و یا مادر خوبی باشد؟ آیا پدر و مادر و دوستان تان، شما را به خاطر ایده آل بودن تان دوست داشتند؟ زنان با مفاهیمی هم چون نزاکت، ادب، تفاهم و مهارت، زودتر آشنا می شوند. تطابق با تمامی این مفاهیم و سعی و کوشش برای بهتر شدن، امکان دارد باعث از دست دادن اعتماد به نفس فرد شود.

اگر زنی خود را کامل، با ارزش و زیبا حس نکند، شاید برای این که از سوی سایرین زیبا و بهتر دیده شود، دست به فداکاری های اغراق آمیزی بزند.

زنانی که چنین رفتاری دارند، در اصل شخصیت و خصوصیات فردی خود را زیر سوال می برند. زنی که مدام فداکاری نماید، نمی تواند واکنش ناخواسته و یا غیر منتظره ای از خود نشان دهد و بدین ترتیب شخص دوست داشتنی در روابط می شود، اما این بار، زنی که شخصیت خود را بروز نداده است، در بن بست دوست داشتن اسیر و گرفتار می گردد.

بی اراده ها ترسناک هستند

تصور کنید که مرد زندگی تان تمام خواسته های شما را برآورد کند. چه حسی خواهید داشت اگر به تمام خواسته های شما بله بگوید، خواسته های خودش را پنهان کند و فقط بخواهد نزد شما باشد؟ مطمئنا بعد از مدتی بی حوصله و دل زده خواهید شد و مطمئنا شما نیز نمی خواهید خودتان را وارد این مخمصه نمایید.

درست است که عشق، باعث می شود که انسان ها کارهای ناخواسته زیادی انجام دهند، اما شما یک زن سست عنصر عاشق نیستید، بلکه یک زن بسیار قوی می باشید. به خاطر بیاورید که برای بهتر دیده شدن در زندگی، مجادله های بسیاری را انجام داده اید. پس اجازه ندهید که عشق شما را تبدیل به یک فرد بی اراده کند.

مردان از این وضعیت راضی نیستند! به گفته خود توجه کنید :

سردار ۴۰ ساله، آموزگار :

«هیچ اثری از هیجانات اولیه عشق باقی نمانده است؛ زیرا نیازی به کار کردن زیاد من نبود. هیچ کاری مبنی بر این که من تلاش یا سعی و کوشش کنم وجود نداشت. من هر سخنی را بر زبان بیاورم و یا هرکاری را که انجام دهم، برای شریک زندگی ام کافی است. زندگی این چنینی بسیار ساده و عالی است، اما جذابیت خودش را از دید من از دست داده بود».

کامران ۳۶ ساله، کارمند بیمه :

«همیشه خواهان این بودم که شخصی زندگی ام را به صورت ساده و خوب اداره کند. زمانی که عاشق شدم، آرزو کردم که او این زندگی را برایم فراهم کند. دختر شاد، پر تحرک و عاقلی بود. در مدت زمان کوتاهی با رفتار ها، خواسته ها و افکار مثبت و منفی من آشنا شد.

اما بعد از آشنایی با روحیات من، همان دختر قبلی نبود. او همان دختری نبود که عاشق کارهای سورپرایز کننده اش بودم. تقریبا در تمامی موارد انگار فقط خودم بودم».

کارن ۳۱ ساله، تاجر

«ترجیح می دهم با زنی که به خاطر خوشبختی من تمامی سعی و کوشش خود را می کند، اما در عوض شخصیت و احساسات خود را زیر پا می گذارد، زندگی نکنم. زنی که وارد زندگی من می شود باید افکار خود را در رابطه با آن دسته از رفتارهای من، که مورد قبول او نیست، بازگو کند. صراحتا عرض کنم که می خواهم با یک زن واقعی زندگی کنم».

اجاره آپارتمان مبله ارزان
0 پسندیده شده

از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.