462

این باورهای غلط در مورد عشق و ازدواج را دور بریزید!

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

 ازدواج یکی از مهم ترین مراحل زندگی هر شخص است. همه ما آن را تجربه کرده و معمولا با موفقیت به سرانجام می رسانیم.

این باورهای غلط در مورد عشق و ازدواج را دور بریزید!

البته ساختن یک زندگی مشترک موفق امری ساده و بی دردسر نیست و برای داشتن آن باید در مورد روابط زناشویی و باید و نبایدهای آن اطلاعات کافی داشت.ما در این جا به ۱۰ باور غلطی که به زندگی مشترک شما آسیب می رساند خواهیم پرداخت:

همسرم همیشه باید مطابق میل من رفتار کن

گاهی فراموش می کنیم که شخصیت همسرمان سال ها قبل از ازدواج شکل گرفته است و ما باید آن را بپذیریم. البته پذیرش شخصیت طرف مقابل مان به این معنا نیست که از کنار تمام ضعف ها و مشکلات شخصیتی او به راحتی عبور کنیم. اما این که مدام از همسرمان بخواهیم رفتارش را مطابق با میل و خواسته ما تغییر دهد کاملا خودخواهانه است.

بهتر است از همسرمان انتظار تغییراتی مثبت و در حد توانش را داشته باشیم.

 این تصور نادرست در ذهن برخی از زوج ها شکل گرفته و معمولا سبب می شود که روابط بی ثباتی داشته باشند؛ در نتیجه یک روز عاشق و دلداده و روز بعد از یکدیگر متنفر هستند. چون توقع دارند که همسرشان همیشه  مطابق خواست و سلیقه آن ها عمل کند. بنابراین، اگر کوچک ترین اشتباهی از سوی او رخ دهد از ادامه زندگی مشترک شان ناامید می شوند.

ازخودگذشتگی های من همیشه از دید همسرم پنهان می ماند

ازخودگذشتگی در زندگی مشترک یعنی شما برای همسرتان هر کاری انجام دهید. مثلا علیرغم خستگی ظرف ها را  قبل از خواب بشویید زیرا همسرتان این طور از شما خواسته است؛ به خاطر شرایط جدید کاری او دائما سفر کنید و یا برای زندگی به آن سوی کره زمین بروید!

 با انجام همه این کارها، آرامش را به زندگی خود و همسرتان هدیه می دهید؛ مطمئن باشید همسرتان نیز متوجه آن شده و با رفتارش از شما تشکر خواهد کرد، حتی اگر به ظاهر چیزی به زبان نیاورد.

صحبت کردن بی فایده است

قطعا برای حل یک مشکل بهترین راه گفتگو است. چند دقیقه با همسرخود خلوت کنید تا هم دلیل اصلی مشکل را پیدا کرده و هم برای آن راه حل مناسبی بیابید.

همه روابط تا ابد ادامه دار خواهند بود

حدود نیمی از ازدواج ها به جدایی ختم می شوند.  این موضوع بسیار تلخ و ناراحت کننده است،  اما گاهی اوقات باید به تصمیم های اشتباه خود پایان داده و وارد روابط سالم تری بشویم.

حسادت رفتاری ناسالم است

اگرچه از نظر همه ما حسادت رفتاری ناشایست است؛ اما باید بدانید که گاهی اوقات در بهبود روابط ما نقش مهمی دارد. منظور ما از حسادت، همان حس غیرت در خانم ها و آقایان است. البته معمولا این حس در آقایان  قوی تر است. این نوع از حسادت برای زندگی زناشویی مفید است؛ به شرط آن که از حد خود تجاوز نکند.

ازدواج خسته کننده و عادی می شود

اغلب ما شنیده ایم که ازدواج خسته کننده است و احساسات پرشور، پس از ازدواج عادی خواهند شد.

این تصور کاملا اشتباه است؛ زیرا ازدواج فقط به روابط زناشویی محدود نمی شود. در زندگی مشترک بسیاری از اتفاقات تلخ و شیرین در انتظار ما است که آن را هیجان انگیز می کند. مثلا: حضور فرزندان، سرمایه گذاری های شغلی جدید، سفرهای دو نفره به مناطق دوردست و… . همگی این موارد می توانند روزهای هیجان انگیزی برای شما بسازند.

نیازهای جنسی مردان بیشتر از زنان است

بین تمامی زوج ها این تصور اشتباه وجود دارد که نیازهای جنسی مردان بسیار بیشتر از زنان است. اگر چه امروزه زنان هم مانند مردان عهده دار فعالیت های بسیاری اعم از مالی و اجتماعی هستند که می تواند نیاز جنسی آن ها را کاهش دهد؛

اما زن ها هم درست مانند مردان به صورت غریزی نیازهای جنسی بسیاری دارند. حتی گاهی اوقات مردان نمی توانند نیازهای جنسی همسر خود را به صورت کامل برآورده نمایند. این مشکل ریشه بسیاری از جدایی ها است.

 خیانت در روابط عاشقانه محال است

جالب است بدانید ۲۵ درصد از زنان و یک سوم از مردان به همسران خود خیانت می کنند. یکی از  مهم ترین دلایل آن عدم وجود عشق در روابط زناشویی است.

پس بهتر است در این گونه مواقع به مشاور مراجعه کرده و وقت و انرژی بیشتری را صرف کنید تا رابطه ای را بسازید که هر دو طرف در آن احساس رضایت داشته باشند.

همسرم باید تمام نیازهایم را برآورده کند

گاهی اوقات ما انتظارات بسیار زیادی از همسرمان داریم که ممکن است در حد توان او نباشد.  این که ما از همسرمان شخصیتی بسازیم که می تواند تمامی نیازهای ما را برآورده سازد کاملا اشتباه است.

به طور مثال برخی از افراد از همسر خود انتظار دارند که در نقش یک شریک جنسی پر شور، معلم مذهبی، بهترین دوست، ‌بهترین همسفر و بسیاری نقش های دیگر ظاهر شود. شما می توانید برخی از انتظارات خود را از افراد دیگری از جمله خانواده و دوستان تان داشته باشید.

اجاره آپارتمان مبله ارزان
0 پسندیده شده

از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.