393

چگونه بین فرزندان مان روابطی صمیمی ایجاد کنیم؟

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

اگر فرزندان شما بین خودشان مشکلی دارند و به خوبی نمی توانند با هم کنار بیایند، طبیعتا این وظیفه شماست که این مشکل را کاملا مصالحت آمیز بین آنها حل کنید؛

چگونه بین فرزندان مان روابطی صمیمی ایجاد کنیم؟

اما معمولا چه چیزی باعث می شود که خواهران و برادران رابطه بسیار خوبی با هم داشته و با هم احساسات خوب را تجربه کنند. دکتر گاتام می گوید « افراد برای خنثی سازی یک کنش، رفتار، مسئله و هر چیز منفی دیگر، نیاز به ۵ تا ۷ عکس العمل مثبت دارند که از این موارد نیز می توان برای بهتر کردن رابطه فرزندانتان با هم استفاده کنید»

شاید فرزندان شما روزی ۶ بار با هم دعوا می کنند و از خودتان بپرسید که چگونه می توانید ۳۶ عکس العمل مثبت ایجاد کنید تا این شرایط را از بین ببرید؟ باید بگوییم که حتی یک لبخند نیز یک عکس العمل مثبت بوده و نیازی نیست که همه این رفتار ها بسیار بزرگ باشند تا بتوانند تاثیرات مثبتی را بگذارند.

ما نیز در این مقاله قصد داریم راهکار هایی را برای شما بیان کنیم تا به مناقشه هایی که بین فرزندانتان ایجاد می شود، پایان دهید:

فعالیت هایی که فرزندانتان با هم انجام می دهند را در نظر بگیرید و توجه ویژه ای به آنها داشته باشید. تحقیقاتی که بر روی روابط خواهر و برادر ها انجام شده است، نشان می دهد این افراد زمانی که فعالیت هایی را با هم و به صورت گروهی انجام می دهند، رابطه بهتری با هم دارند.

البته انجام فعالیت های گروهی زمانی که تفاوت سنتی بچه ها بالاست، پیشنهاد مناسبی نخواهد بود. در این مواقع می توانید فعالیت هایی ترکیبی را با یک دیگر انجام دهید که هر دو آن ها از انجام دادن آن لذت می برند.

اجازه دهید کارهای مورد علاقه خود را انجام دهند. همیشه می گویند «نوزادی را که خوابیده است، بیدار نکنید.» و این جا نیز ما می گوییم « بازی های مورد علاقه کودکان خود را قطع نکنید.» پس زمانی که فرزندان شما در حال بازی کردن هستند و این بازی را با همکاری هم انجام می دهند،

اصلا سعی نکنید که از این بازی جلوگیری کنید و برعکس هر کاری که برای ادامه این فعالیت آن ها می توانید انجام دهید، دریغ نکنید.

برای آنها «زمان ویژه» تعیین کنید. روزانه به مدت ۱۰ دقیقه زمانی را در نظر بگیرید که حتما فرزندان کنار یک دیگر باشند. این راهکار مخصوصا در برادر و خواهر هایی که با هم فاصله سنی دارند و یا یکی از آنها علاقه به بازی های گروهی دارد و دیگر زیاد به این بازی ها تمایل ندارد، بسیار موثر است؛ زیرا این زمان می تواند تبدیل به یک عادت شود و ارتباط را میان آنها تقویت کند.

زمانی که هر دوی آنها یک روز بد را سپری کرده اند، به آن ها اجازه دهید کاری را که دوست دارند انجام دهند. این کار می تواند آشپزی، رقصیدن و یا هر چیز دیگری باشد که بتواند حال و هوای آنها را بهتر کند.

به آن ها یاد دهید که قبل از خواب به یک دیگر شب بخیر بگویند و تاکید کنند که چقدر یک دیگر را دوست دارند. حتی در بعضی از خانواده خواهر و یا برادر بزرگ تر برای فرزند کوچک تر داستان می خواند که این کار خود نیز تاثیر به سزایی در ایجاد همدلی در میان آنها دارد.

 به آنها حمایت از خواهر و برادر خود را یاد بدهید. طوری فرزندان خود را تربیت کنید که برای مثال اگر یکی از فرزندانتان در حین بازی کردن آسیب دیده است،

فرزند دیگری از بازی کردن دست بکشد و به کمک وی بشتابد. برای همکاری بیشتر می توانید آنها را بفرستید تا کیسه یخ را برای شما بیاورند و یا اینکه حتی به آنها اجازه دهید دستیار شما شوند تا بتوانید به فرزند آسیب دیده تان کمک کنید.

سعی کنید تمام فرزندان خود را درگیر این موضوع کنید و نتیجه فوق العاده ای که این موضوع بر روی بهتر شدن روابط شان دارد را ببینید.به جای اینکه آنها را از یک دیگر دور کنید، سعی کنید کار هایی انجام دهید که بتوانید آنها را با هم متحد کنید.

تیم خواهر ها و برادر ها را بسازید. این راه حلی برای انجام دادن کارها با یک دیگر است. برای مثال کاغذی به آنها بدهید تا با هم یک نقاشی بکشند و یا از آنها بخواهید برای مادر بزرگ شان نامه ای بنویسند.

برای آنها پروژه های گروهی در نظر بگیرید. برای مثال به آنها بگویید که اگر اتومبیل را با هم بشویند، می توانید پولی را که می خواهید به کارواش بپردازید، به آنها بدهید و یا دکور سازی خانه را برای روز پدر به فرزندانتان بسپارید.
وظایف مهربانی برای آن ها تعیین کنید.

برای مثال می توانید کاغذ زیبایی را برداشته و روی آن وظایف فرزندانتان را بنویسید. سعی کنید در سطر اول، گزیده ای از گفته هایی را که برای مهربانی کردن است، استفاده کنید. برای مثال می توانید از این جمله دالایی لاما بهره ببرید.

«هرجا که می توانی مهربان باش و مطمئن باش که همیشه امکان آن وجود دارد.» این کار حس مهربانی آن ها را تحریک می کند و باعث بهتر شدن روابط شان با یک دیگر می شود و مطمئن باشید قبل از اینکه شما متوجه شوید، آنها برای انجام چنین کارهایی بیش تر علاقه نشان می دهند.

سعی کنید به دعواهای میان آنها پایان دهید؛ اما کسی را در این بین مقصر ندانید. مناقشه موضوعی طبیعی در روابط انسان ها است و فرزندان هنوز به خوبی یاد نگرفته اند که چگونه احساسات خود را مدیریت کنند؛ اما اگر شما بخواهید در این شرایط یکی از آن ها را مقصر بدانید، در واقع دشمنی میان آنها را بیش تر می کنید.

پس به جای این کار سعی کنید توانایی هایی را به آنها یاد بدهید که بتوانند به جای دعوا کردن و حمله به یک دیگر، برای رفع مشکلات شان از روش هایی مانند بیان خواسته استفاده نمایند.

در نهایت فراموش نکنید که بهترین راهکار برای ایجاد روابطی خوب میان فرزندان، این است که خودتان ( شما و همسرتان) با هم خوب باشید.این روابط، کینه و نفاق را از میان آنها دور می کند و به بهبود رابطه کمک خواهد کرد.

اجاره آپارتمان مبله ارزان
0 پسندیده شده

از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.