619

۱۰ نشانه هشدار دهنده از بیماری ها در مردان را بیش تر بشناسید!

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

بنابر تحقیقات آکادمی پزشکان خانواده در امریکا، ۳۸ درصد از مردان همیشه بسیار دیر به پزشک مراجعه می کنند.

۱۰ نشانه هشدار دهنده از بیماری ها در مردان را بیش تر بشناسید!

ما در این مطلب قصد داریم ۱۰ نشانه هشدار دهنده در رابطه با وجود بیماری های جدی در مردان را بررسی کنیم که در صورت مشاهده آن ها باید سریعا به پزشک مراجعه نمایند.

درد قفسه سینه

بیش تر مردم درد قفسه سینه را با حمله های قلبی مرتبط می دانند؛ اما این دردها می تواند دلایل دیگری نیز داشته باشد. شما ممکن است دچار مشکلات قلبی دیگری مانند آنژین و یا مشکلات ریوی مانند ذات الریه، آمبولی ریوی و یا آسم شده باشید، حتی برخی مشکلات گوارشی مانند رفلاکس و یا زخم معده هم می تواند منجر به درد در قفسه سینه شود.

ادرار های خونی

وجود خون در ادرار را دست کم نگیرید. سرطان پروستات، بزرگ شدگی پروستات،‌ مشکلات کلیوی، التهاب و عفونت مثانه و هم چنین عفونت های مجاری ادراری، همگی می توانند دلایلی برای به وجود آمدن این مشکل باشد.

تنگی نفس

تنگی نفس هم یکی از نشانه های هشدار دهنده در مردان می باشد. این موضوع می تواند نشانه از نارسایی قلبی و یا نوعی مشکل ریوی مانند سرطان و یا انسداد ریه باشد. علاوه بر این گاهی برونشیت های شدید، آسم و یا حتی کم خونی هم می تواند باعث به وجود آمدن این مشکل گردد.

ریزش مو

ریزش مو نگرانی متداولی بین مردان میان سال می باشد. استرس های شدید، عفونت های قارچی، افزایش سن  و حتی بیماری های تیروئیدی، می توانند منجر به تشدید این مشکل در مردان شوند. گاهی عبور از مراحل درمان یک بیماری هم می تواند باعث ریزش مو در مردان گردد. به صورت کلی برای تشخیص علت آن، باید سریعا به پزشک مراجعه کنیم.

ناتوانی جنسی

شاید ناتوانی جنسی در مردان عادی به نظر بیاید؛ اما این طور نیست و برخی بیماری های جدی دیگر می تواند منجر به بروز ناتوانی جنسی در مردان شود.

دیابت، بیماری های قلبی، بسته شدن رگ ها، مشکلات کلیوی، بیماری های عصبی، اعتیاد به الکل و بیماری های عروقی و آسیب دیدن رگ های خونی، می تواند منجر به بروز این بیماری گردد. پس برای تشخیص علت آن هر چه زودتر به پزشک مراجعه نمایید.

خستگی بیش از حد

خستگی بیش از حد می تواند منجر به افت شدید انرژي گردد. اگرچه خستگی ممکن است بر اثر دلایلی هم چون، بی خوابی، استرس و فعالیت های فیزیکی ایجاد شود؛ اما با دلایل دیگری هم چون سرطان، نارسایی قلبی، مشکلات عروقی، عفونت، ‌بیماری های کبدی و کلیوی هم در ارتباط است.

 سرگیجه

سرگیجه بر اثر نرسیدن خون کافی به مغز ایجاد می شود و ممکن است به دلیل کاهش ناگهانی فشار خون و یا کمبود آب در بدن باشد. علاوه بر این سرگیجه بر اثر عوامل دیگری هم چون،‌ آنفولانزا، افت قند خون، و آلرژی ها هم ایجاد می شود. گاهی هم دلایل خطرناک تری دارد که شامل، بیماری های قلبی،‌ سکته و شوک می باشد.

تشنگی بیش از حد

هر انسانی برای حفظ سلامتی خود روزانه به مقدار زیادی آب نیاز دارد. تشنگی های شدید و مکرر را دست کم نگیرید؛ زیرا ممکن است به دلیل خون ریزی های داخلی، عفونت های جدی و نقص در عملکرد قلب و کلیه باشد.

از دست دادن حافظه

از دست دادن حافظه چیزی فراتر از گم کردن کلید های تان می باشد. این وضعیت به عنوان نوعی فراموشی مداوم و غیر عادی تلقی می شود.

اگرچه کاهش قدرت حافظه با افزایش سن، طبیعی است؛ اما گاهی دلایل جدی تری را هم دارد. آلزایمر، تومور های مغزی، عفونت ،آسیب دیدگی مغز، ورم، سکته های مغزی و اعتیاد به الکل از جمله عواملی هستند که می توانند منجر به از دست دادن حافظه شوند.

مشکلات بینایی

پیر چشمی و از دست دادن قوه بینایی در دوران میان سالی، امری عادی است؛ اما برخی مشکلات بینایی مانند کدر دیدن اجسام، دیدن نقاط سیاه، دیدن هاله اطراف لامپ ها و … می تواند نشان دهنده مشکلات جدی بینایی باشد. آب مروارید، پارگی شبکیه چشم، دیابت از جمله مواردی است که منجر به مشکلات بینایی خواهد شد..

اجاره آپارتمان مبله ارزان
0 پسندیده شده

از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.