479

۵ صبحانه سمی برای دیابتی ها

|
0 دیدگاه

همه ما می دانیم صبحانه یکی از مهم ترین وعده های غذایی است.

۵ صبحانه سمی برای دیابتی ها

افرادی که دیابت نوع ۲ دارند باید در انتخاب مواد غذایی دقت بسیاری داشته باشند. ما در این مطلب قصد داریم ۵ ماده غذایی مضر برای دیابتی ها را بررسی کنیم که نباید به هیچ عنوان در وعده صبحانه از آن ها استفاده کرد.

پیراشکی

هر کسی نمی تواند در مقابل پیراشکی مقاومت کند؛ اما لازم است بدانید پیراشکی می تواند یکی از مضر ترین مواد غذایی برای افراد دیابتی باشد. پیراشکی سرشار از شکر و کربوهیدارت است و به همین دلیل برای افراد دیابتی اصلا پیشنهاد نمی شود.

گوشت های فرآوری شده

اگرچه گوشت های فرآوری شده می توانند بسیار لذیذ باشند؛ اما برای افراد دیابتی بسیار مضر خواهند بود. بسیاری از افراد استفاده از این مواد را بی ضرر می دانند؛ زیرا در آن ها کربوهیدارت وجود ندارد؛ اما این باوری کاملا اشتباه است و باید در نظر داشته باشیم که در گوشت های فرآوری شده مقدار زیادی کالری و مقداربسیار کمی مواد معدنی وجود دارد.

غلات شیرین

با توجه به گزارش های اخیر ، ۳۱ درصد آمریکایی ها روز خود را با خوردن غلات شروع می کنند.  مصرف غلات شیرین در افراد دیابتی منجر به بالارفتن کلسترول خون می شود. علاوه بر این غلات شیرین، حاوی مقدار بسیار زیادی گلوکز هستند که می تواند برای افراد دیابتی بسیار مضر باشد.

جو آماده

بسیاری از افراد این ماده را بهترین صبحانه می دانند و معتقدند که این ماده یکی از سالم ترین مواد غذایی برای صبحانه است. در حالی که یکی از بدترین آن ها می باشد. جو های آماده سرشار از رنگ های مصنوعی، شکر و نمک می باشند و با اینکه پخت و آماده سازی آن ها بسیار سریع است؛ اما هرگز برای افراد دیابتی مناسب نخواهد بود .

پنکیک

چه کسی پنکیک را با مربای های خوشمزه دوست ندارد؟ این ماده غذایی به خاطر تهیه شدن از آرد سفید،‌ برای افراد دیابتی مانند سم است. بهتر است از پنکیک هایی استفاده کنید که از گندم تهیه شده اند.

صبحانه برای افراد دیابتی مهم تر از سایر وعده های دیگر است. زندگی کردن با دیابت آسان نیست؛ زیرا همواره باید مراقب مواد غذایی مصرفی خود باشید. خوردن بسیاری از این مواد با این که آسان است؛ اما باعث بدتر شدن وضعیت سلامتی شما خواهد شد.

معصومه حیدری
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.