695

تاثیر میکروب‌های دستگاه گوارش دلیل افسردگی هستند

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

نتایج یک تحقیق جدید نشان می‌دهد، میکروب‌های شکمی ممکن است نقش مهمی در ابتلای شما به افسردگی داشته باشند. پیش از این تحقیقات دیگری از رابطه مغز و میکروب های معده پرده برداشته بودند.

تاثیر میکروب‌های دستگاه گوارش دلیل افسردگی هستند

نتایج این تحقیق که در Microbiome  یک ژورنال دسترسی آزاد منتشر شده، شواهد تازه‌ای از ارتباط بین باکتری‌های معده و رفتارهای شبه اضطرابی فراهم کرده است.

تحقیق در رابطه بین باکتری‌های شکمی و مولکول‌های زیستی که به نام میکرو آر‌ان‌ای (miRNAs) در مغز شناخته می‌شوند، توسط محققان انستیتیو میکروبیوم APC از کالج کورک در ایرلند انجام شده است. این نتایج روی موش‌ها نشان دادند، تعداد زیادی از miRNAs در بدن موش‌های بدون باکتری تغییر کرده‌اند.

این موش‌ها که در محیط‌های بدون میکروب رشد می کنند، به طور معمول اضطراب غیر طبیعی، نقص در اجتماعی بودن و شناخت و رفتارهای مشابه افسردگی را نشان می‌دهند.÷دکتر جرارد کلارک، یکی از نویسندگان مقاله می‌گوید:« ثابت شده است که میکروب‌های شکمی بر miRNAsدر آمیگدال و قشر پرفرانتال مغز تاثیر می گذارند.

این موضوع از این جهت اهمیت دارد که ممکن است، اینmiRNA ها بر فرایندهای فیزیولوژیکی تاثیر بگذارد که پایه ای برای عملکرد سیستم عصبی مرکزی در مناطق مغزی هستند، مانند آمیگدال و قشر پیشانی، که به شدت در اضطراب و افسردگی دخالت دارند».

miRNAs، توالی‌های کوتاه نوکلئوتید هستند (بلوک های ساختاری DNA و  (RNAکه رو بیان ژن‌ها تاثیر گذارند. اعتقاد بر این اختلال در تنظیم یا عملکرد miRNA یک عامل اصلی اختلالات روانپزشکی مرتبط با استرس، بیماری های تخریب‌گر اعصاب مانند ام‌اس و پارکینسون و اختلالات جنسی پنداشته می‌شود.

به گفته دکتر کلارک احتمال دارد این یافته راهی برای استفاده از miRNA های تغییر داده شده در مغز برای درمان اختلالات روانپزشکی باز کند. اما تحقیقات در این زمینه با چندین چالش مواجه است، مثلا پیدا کردن ترکیبات پایدار و بیولوژیکی پایدار که قادر به عبور از مانع خون مغزی باشند و سپس در محل مورد نظر در مغز عمل کنند.

مطالعه ما نشان می‌دهد که بعضی از موانع موجود در راه بهره برداری از پتانسیل های درمانی ازmiRNA ها می تواند به جای تلاش برای عبور از سد خونی مغز و ترکیبات پایدار بر تغییر میکروب های شکمی متمرکز شود.

نتایج این تحقیق در حال حاضر روی موش‌ها موفقیت آمیز بوده است، اما تا تبدیل شدن به روشی درمانی برای درمان بیماری‌های روانی و تخریب‌گر اعصاب راه درازی پیش روی محققان باقی مانده است.

اجاره آپارتمان مبله ارزان
1 پسندیده شده

از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.