488

آب هویج و مزایای آن

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

آب هویج دارای مواد مغذی بیشتری نسبت به هویج است در عین حال کم کالری تر و کم چرب تر بوده و مواد معدنی و ویتامین ها بیشتری دارد.

آب هویج و مزایای آن

اگر بد غذا هستید یا دچار کمبود ویتامین شده اید روزانه یک لیوان آب هویج بنوشید. ویتامین A موجود در آب هویج برای بینایی بسیار مفید بوده و در سلامت استخوان ها و ماهیچه ها نقش مهمی ایفا می کند.

علاوه بر ویتامین A، ویتامین C فراوانی در آب هویج وجود دارد، ویتامین C به عنوان دارویی برای پیشگیری و درمان سرطان شناخته شده و مصرف آن مانع از افسردگی می شود. اما ویتامین C موجود در آب هویج باعث تنظیم قند خون شده و از دیبابت جلوگیری می کند.

آب هویج مجموعه خانواده ویتامین های B را در خود جای داده است. ویتامین B1 ، B2 و B6 برای متابولیسم پروتئین ها و گلوکز ضروری هستند. این امر باعث افزایش سوخت و ساز در ماهیچه ها شده و چربی سوزی را زیاد می کند در نتیجه وزن بدن با از بین رفتن چربی های اضافی کاهش می یابد.

مواد معدنی آب هویج را دست کم نگیرد. از مهم ترین مواد معدنی مورد نیاز بدن آهن است که کمبود آن تاثیرات زیادی بر پوست، ریزش مو، فعالیت های خونی، خواب و تمرکز دارد و باعث بد خلقی و کم تحملی انسان می شود.

یک لیوان کوچک آب هویج حدود ۶.۱ درصد آهن دارد، با نوشیدن آب هویج خیلی راحت می توانید آهن مورد نیاز بدن خود را تامین کرده و فعالیت جسمانی خود را افزایش دهید, در نتیجه با اکسیژن رسانی بیشتر و مناسب به همه اندام ها، متابولیسم سلولی افزایش یافته و باعث رشد ماهیچه ها تقویت آن ها می شود.

اگر این نوشیدنی خوشمزه را در رژیم غذایی خود قرار دهید، می توانید از ابتلا به بسیاری از بیماری ها به دلیل کمبود مواد معدنی و ویتامین ها پیشگیری کنید. لازم به ذکر است که آب هویج در درمان بیماری های گوارشی و یبوست نیز مفید است.

اجاره آپارتمان مبله ارزان
1 پسندیده شده

از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.