686

آیا می دانستید ورزش صحیح باعث افزایش حافظه در زنان می شود؟

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

می خواهید برای یک امتحان آماده شوید؟ یا می‌ خواهید حافظه خود را تقویت کنید؟ پس از کلاس آموزشی یا درسی خود بلافاصله ورزش کنید، البته اگر خانم هستید !

آیا می دانستید ورزش صحیح باعث افزایش حافظه در زنان می شود؟

مطالعات جدید منتشر شده در مجله سلامتی بیان می کند، تنها ۵ دقیقه فعالیت ورزشی پس از یک دوره یادگیری، باعث تقویت حافظه در زنان جوان می شود. نویسنده این تحقیق، دکتر استیون و تیم او ۴ آزمایش با ۲۵۶ شرکت کننده انجام دادند. در اولین آزمایش ، ۷۴ دانشجوی کارشناسی – ۳۸ زن و ۳۶ مرد – ۱۹ و ۲۰ ساله ​​به دو گروه تقسیم شدند.

یک گروه پیش از کلاس آموزشی ، ۵ دقیقه ورزش سبک ( مثل قدم زدن ) انجام دادند اما گروه دیگر بدون فعالیت فیزیکی بر سر کلاس نشستند. پس از گذشت ۲۴ ساعت، محققان، حافظه شرکت کنندگان را بررسی کرده و سوالاتی درباره موضوعات تدریس شده در کلاس پرسیدند.

در آزمایشی دیگر افراد گروه دوم در شرایطی یکسان با آزمایش قبلی، به کلاس رفته و پس از آن ۵ دقیقه ورزش سبک انجام دادند. پس از گذشت ۲۴ ساعت باری دیگر درباره کلاس روز قبل از شرکت کنندگان سوالاتی پرسیدند.

گروه اول در این روز فعالیتی نداشته و بدون ورزش بر سر کلاس رفتند.

در آخر دکتر …. اعلام کرد در گروه اول ، تاثیر مثبت کمی در حافظه زنان و مردانی که قبل از کلاس ورزش کرده بودند رویت شد اما در گروه دوم که پس از کلاس درس ورزش کرده بودند، پیشرفت قابل توجهی در حافظه زنان مشاهده گردید. آن ها می توانستند جزئیات و چهره ها و نام افراد را نیز به خوبی به یاد بیاورند.

وی افزود برای بیان قطعی این موضوع که ورزش پس از کلاس درس حافظه زنان را تقویت می کند ، نیاز به بررسی و مطالعات بیشتری توسط محققان دارد. علم پزشکی روز به روز درحال پیشرفت است و تاثیرات ورزش در هر زمینه را نیز به افراد نشان می دهد که واقعا یک ساعت ورزش کردن در طول روز موجب افزایش سلامتی در افراد می گردد.

اجاره آپارتمان مبله ارزان
0 پسندیده شده

از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.