271

ارتباط عجیبی بین آب آشامیدنی و جنون کشف شد!

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

طی مطالعه ای که در سراسر کشور دانمارک انجام شد، ارتباط عجیبی بین آب آشامیدنی و جنون کشف شد!

ارتباط عجیبی بین آب آشامیدنی و جنون کشف شد!

جنون یکی از اصلی ترین علل ناتوانی سالمندان در سراسر جهان است و سالانه ۹.۹ میلیون نفر به آن دچار شده اما هنوز هم اطلاعات اندکی درباره علت ایجاد و پیشگیری از آن را در اختیار داریم. نتایج جدید نشان می دهد افزودن لیتیوم به آب آشامیدنی میتواند به سلامت آیندگان کمک کند.

لیتیوم، سومین عنصر جدول تناوبی، تنها برای شارژ باتری های وسایل استفاده نمی شود، بلکه در مواد معدنی مختلف، در سراسر پوسته زمین و همچنین در آب آشامیدنی نیز یافت می شود. نزدیک به ۵۰ سال، از نمک های لیتیوم برای درمان بیماری های دو قطبی استفاده می شد و در ادامه این درمان دانشمندان دریافتند که لیتیوم مانع از جنون این بیماران می شود.

با در نظر گرفتن این موضوع، تیم تحقیقاتی دانشگاه کپنهاگ، تصمیم به بررسی صحت این امر در جمعیت مردم دانمارک گرفتند و درصد کمی از لیتیوم را به آب آشامیدنی مناطق خاصی اضافه کردند. در نهایت تعجب، نتایج نشان داد افرادی که از این آب استفاده کردند، نسبت به سایرین در خطر کمتری برای ابتلا به جنون قرار دارند.

محققان ۱۵۱ نمونه آب آشامیدنی سراسر کشور را بررسی کردند، نتایج این بررسی مهر تاییدی بر آزمایش قبلی بود و محققان به طور رسمی اعلام کردند که لیتیوم در آب آشامیدنی مانع از جنون می شود. از این داده ها برای تهیه نقشه جامع سطح لیتیوم در آب آشامیدنی برای تمام ۲۷۵ شهر در دانمارک استفاده کردند.

این روزها به قدری افراد در مورد سلامتی خود بی توجه هستند که واقعا با معضل بزرگی در مورد بیماری و مسائل بیماری زا روبرو هستیم.

لیتیوم یکی از عناصری است که شاید افراد تحصیل کرده چیزهای زیادی در این مورد شنیده باشند ولی افرادی هم هستند که در این مورد اطلاعات آنچنانی ندارند وما قصد داریم که در سایت زوم تک اطلاعاتی در حوزه ی سلامتی برایتان قرار دهیم تا در این زمینه نیز تخصص داشته باشید.

اجاره آپارتمان مبله ارزان
0 پسندیده شده

از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.