416

از روند آلزایمر چه میدانید

|
0 دیدگاه

محققان در یک مطالعه جدید، وقایع خاصی را شناسایی کرده اند که موجب بیماری آلزایمر می شوند.

از روند آلزایمر چه میدانید

سلول های ایمنی و پروتئین های غیر طبیعی عامل ایجاد این بیماری هستند. به طوری که این دو پروتئین همانند مواد مخدر برای توقف یا پاسخ به علائم عمل می کنند و همین نقطه ای برای شروع تضعیف عملکرد مغز است.

این شایع ترین علت زوال عقل بوده که شرایطی ایجاد می کند، به تدریج توانایی افراد در یادآوری ، فکر کردن ، پیگیری گفتگو و زندگی مستقل کاهش می یابد. حدود ۴۷ میلیون نفر در جهان زندگی می کنند که مبتلا به زوال عقل هستند که حدود ۶۵ درصد آنها به بیماری آلزایمر دچار می باشند.

این بیماری ششمین علت مرگ و میر در ایالات متحده است. آلزایمر تنها سبب مرگ و میر بین ۱۰ علت برتر مرگ است که درمان ناپذیر می باشد. به دلیل افزایش تعداد افراد مسن در ایالات متحده ، میزان بیماری آلزایمر سریع رشد کرده است. امروزه حدود ۵.۵ میلیون نفر در ایالات متحده آمریکا به این بیماری دچارند.

پیش بینی می شود تا سال ۲۰۵۰ تا ۱۶ میلیون نفر نیز به این آمار افزایش خواهند یافت.

مغز افراد مبتلا به آلزایمر دارای تعداد زیاد سلول های ایمنی فعال همراه با ذخایر غیر طبیعی با دو پروتئین به نام آمیوئید بتا و تئو است.

اما چگونگی عملکرد دقیق آن ها هنوز خیلی واضح نیست. اما سرپرست تحقیقات بیان می کند: ” ما قادر به مشاهده آمیوئید بتا و تئو در ساختار های مارپیچ از DNA هستیم  ولی هنوز عملکرد دقیق آن ها را نمی دانیم”، وی افزود: ” عدم شکل گیری و ساخت این مارپیچ ها باعث ایجاد نورون هایی سالم تر و مقاوم تر به آلزایمر می شود”.

این نظریه هنوز بر روی انسان ها بررسی نشده است اما محققان شدیدا به دنبال کشف علت آلزایمر و درمان آن هستند.نتایج آزمایش های انجام شده روی موش ها در مجله سلامتی طی هفته های آینده منتشر خواهد شد.

0 پسندیده شده
معصومه حیدری
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.