365

برای کاهش بیماری های قلبی ازدواج کنید

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

در طی مطالعه جالبی مشخص شد، افرادی که دچار یا در معرض ابتلا به  بیماری های قلبی هستند، اگر ازدواج کنند احتمال بهبودی بیشتری دارند!

برای کاهش بیماری های قلبی ازدواج کنید

محققان معتقدند شاید این امر وجود یک شبکه پیچیده پشتیبانی در بدن هر فرد باشد.چندین مطالعه اخیر به بررسی تاثیرات ازدواج بر سلامتی فردی پرداخته اند. یافته ها نشان می دهند، داشتن شریک زندگی (همسر)، تاثیرات مهم و مفیدی از لحاظ اجتماعی و روانی یه همراه دارد.

به عنوان مثال در مجله پزشکی در طی مقاله ای اعلام کردند، زندگی مشترک در درمان و پیشگیری از سرطان موثر است.

سرپرست تحقیقات و همکارانش، در سال های ۲۰۰۰ تا ۲۰۱۳ ، از ۹۲۹ نفر، ۵۵۲ فرد بزرگسال را که در بیمارستان های انگلیس پذیرش شده بودند مورد بررسی قرار دادند. از حدود ۲۸۷نفر،۲۵ نفر از این بیماران سابقه بیماری قلبی داشتند .از ۴۳۱نفر، ۱۶۸ نفر مبتلا به فشار خون بالا و از ۹۸ نفر، ۶۸ نفر دارای دیابت نوع ۲ بودند.

اطلاعات این افراد بر اساس وضعیت تأهل؛ متاهل، مجرد، طلاق گرفته و یا بیوه طبقه بندی شده بودند. در طی این تحقیقات، دانشمندان دریافتند افراد متأهل کمتر در معرض خطر ابتلا به بیماری های قلبی بوده و درمان افراد مبتلا موثرتر است. اما این تاثیرات در افرادی که ازدواج کرده و جدا شده اند، این گونه نیست.

دکتر سرپرست بیان کرد: ” در زندگی شرایط پر استرس و ناراحت کننده زیاد است که می تواند مسبب بیماری های قلبی شوند. نتایج ما نشان می دهد که افراد متأهل به درمان پاسخ بهتری می دهند. در صورتی که بیمارانی که طلاق گرفته اند و به بیماری فشار خون بالا مبتلا هستند، در شرایط یکسان یا افراد متأهل، پیشرفت کمتری دارند”.

وی افزود: ” برای جلوگیری از ابتلا به انواع بیماری ها از جمله بیماری های قلبی، باید از عوامل خطر دوری کرد اما ازدواج و وجود یک همدم , خود از فشار و استرس روزانه کم کرده و عوامل خطر را به طور چشم گیری کاهش میدهد. و سبب آرامش روحی فرد می گردد”.

اجاره آپارتمان مبله ارزان
0 پسندیده شده

از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.