474

۵ تاثیری که سرما روی سلامت شما می گذارد

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

با توجه به یک مطالعه جدید که چندان هم شما را شگفت زده نخواهد کرد، میزان گرفتاری به بیماری ها در فصول سرد سال بیشتر است.

۵ تاثیری که سرما روی سلامت شما می گذارد

از جمله بیماری های مرتبط به فصل های سرد “سرماخوردگی” می باشد که اغلب افراد به آن دچار می شوند. زیرا که رشد ویروس در آب و هوای سرد افزایش می یابد. ما در این مقاله می خواهیم به دیگر تاثیرات آب و هوای سرد بر سیستم بدن شما بپردازیم.

زیرا که تصور می کنیم در فصل جاری به این دانستنی ها نیاز دارید. پس با ما همراه باشید.

۱. سرما برایتان سوغاتی میگرن به همراه می آورد

تغییرات دما موجب افت فشار بارومتریک می شود. و فشار شدید همراه با آب و هوای سرد می تواند مسائل مربوط به سینوس و میگرن را تحت تاثیر قرار دهد. بنابراین، با شروع فصول سرد سال کسانی که به طور مداوم از دردهای سینوس و میگرن رنج می برند بیشتر در معرض خطر سرما قرار می گیرند.

۲. هوای سرد به سراغ قلب و عروقتان می آید

آب و هوای سرد موجب اضافه کاری بدنتان بخصوص در قلب و ریه ها خواهد شد. زیرا که این بخش ها در سرما با یکدیگر متحد می شوند تا گردش خون گرم را بدون از قلم اندازی یک ضربان قلب حفظ کنند.

از آنجا که رگ های خونی منقبض به قلب بر می گردند، این مسئله باعث افزایش فشار خون در بدنتان می شود. به دنبال افزایش فشار خون، یک مرتبه ضربان قلبتان زیاد شده و منجر به “فیبریلاسیون دهلیزی” می گردد.

با فیبریلاسیون دهلیزی عضله قلب شما بمانند یک کیسه پر از کرم به نظر می رسد که به حرکت کرموارشان ادامه می دهند اما خون را بواسطه مغز و بدن به گردش در نمی آورد. اگر این حرکت بیشتر از ۴ دقیقه ادامه پیدا کند، به مرگ مغزی دچار می کند. و مرگ ناگهانی به دنبال می آورد.

۳. ممکن است دچار اسپاسم ریوی شوید

از آنجا که سرما ریه ها را تحت تاثیر قرار می دهد آب و هوای سرد برای کسانی که از آسم و آلرژی رنج می برند یک کابوس محسوب می شود.

هنگامیکه در هوای سرد استشمام می کنید، با هر دم هوای گرم را خارج کرده و بازدم می کنید. شاید متوجه نباشید اما در این صورت ریه هایتان را مضطرب می کنید.

مسیر تبادل هوا که سرد شود، ریه ها با تورم و اسپاسم پاسخ خواهند داد.

حتی پس از یک دقیقه هوای سرد، ریه ها شروع به گرفتگی کرده و این مسئله اوضاع را برای کسانیکه دچار آسم و آلرژی هستند به اشکال در تنفس مبدل کرده و صدای نفس کشیدن را با خس خس همراه می کند.

۴. احتمال افسردگیتان بیشتر می شود

اختلالات خلقی فصلی نه تنها فقط راجع به کوتاهی روزها و کمبود نور خورشید نیست بلکه به هماهنگی عملکرد مغزتان نسبت به سرما وابسته است. درست مانند آن که شما در هوای ۳۰- درجه بدون کت در بیرون ایستاده باشید، مغز شما به درجه حرارت پائین بسیار حساس است.

پاسخ مغزتان به این موضوع فقط منجر به افسردگی نمی شود. “ضعف در قضاوت، گیجی، لکنت زبان و کاهش سطح هوشیاری” از عواقب پاسخ مغز به شمار می روند.

بنابراین به شما توصیه می کنم در فصول سرد سال کلاه گرم بپوشید.

۵. کالری های بیشتری می سوزانید

درست مطمئن نیستم این مورد خوب است یا بد! به هر حال تصور می کنم به اندام شما بستگی داشته باشد.

بدن شما چربی خوب و چربی بد دارد. درست مانند تفکیک نان. نان های قهوه ای خوب و نان های سفید بد محسوب می شوند. از آنجا که چربی بدنتان را گرم می کند، سرما چربی های قهوه ای بدنتان را فعال نگه می دارد. بنابراین، کالری هایتان را ساده تر و سریعتر می سوزانید.

پس اگر فکر می کنید نیاز به کاهش وزن دارید پوشیده در لباس های گرم و بافتنی به بیرون بروید یا در باشگاه ثبت نام کنید!

اجاره آپارتمان مبله ارزان
0 پسندیده شده

از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.