399

خطرات یائسگی زودرس

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

نتیجه تازه‌ترین تحقیقات نشان می‌‌دهد که بین یائسگی زودرس و ابتلا به دیابت نوع ۲ ارتباط مستقیم وجود دارد.

خطرات یائسگی زودرس

بر اساس بررسی‌های انجام شده، زنانی که قبل از ۴۰ سالگی یائسه شدند در مقایسه با زنانی که بعد از ۵۵ سالگی یائسه شده بودند، چهار برابر بیشتر در معرض ابتلا به دیابت نوع ۲ قرار داشتند.

تحقیقاتی که توسط مرکز پزشکی دانشگاه اراسموس در هلند انجام شده است، نشان می‌دهد که هورمون‌های استروژن بدن را در مقابل دیابت محافظت می‌کند.

طبق مطالعات صورت گرفته، به ازای هر یک سال قبل از یائسگی، ریسک ابتلا به دیابت ۴ درصد کاهش می‌یابد.دکتر موکا، نویسنده و سرپرست تیم تحقیق از دانشگاه اراسموس هلند، در این باره می‌گوید: «شروع زودهنگام یائسگی طبیعی نشانه مستقل دیابت نوع ۲ در زنان پس از سن یائسگی است».

یائسگی در سنین ۴۵ تا ۵۵ سالگی با ۶۰ درصد احتمال بالای ابتلا به دیابت در مقایسه با یائسگی در سنین بالاتر مرتبط بود.تحقیقات همچنین نشان داده است، زنانی که هیچ وقت صاحب فرزند نشده‌ا‌ند، دو برابر بیش از دیگران در معرض خطر یائسگی زودرس قرار دارند.

دانشگاه اراسموس روتردام یکی از بزرگ‌ترین مراکز آموزش عالی در هلند است و مرکز پزشکی این دانشگاه به عنوان یکی از معتبرترین مراکز پزشکی اروپا به شمار می‌آید.نتایج این تحقیقات در مجله پزشکی دیابتیولوژیست منتشر شده است.

اجاره آپارتمان مبله ارزان
0 پسندیده شده

از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.