550

زنان زیبا می‌توانند سلامت مردان را به خطر بیندازند

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

 تحقیقات نشان می دهد، زیبایی صورت زنان، کوکائینی برای مغز مردان است. به عبارت دیگر پژوهش ها  نشان می دهد  سطح کورتیزول مردان بعد از ایجاد یک ارتباط کوتاه ۵ دقیقه‌ای با زنان زیبا و جذاب، افزایش می‌یابد.

زنان زیبا می‌توانند سلامت مردان را به خطر بیندازند

طبق مطالعه‌ای در دانشگاه والنسیا، تنها ۵ دقیقه با زنان زیبا و جذاب بودن می‌تواند سطح کورتیزول یا همان هورمون استرس را در بدن مرد بالا ببرد.

در این تحقیق، حتی مردانی که عقیده داشتند زن مورد نظر، برایشان دست نیافتنی است، کورتیزول‌شان افزایش بیشتری نسبت به بقیه داشت. کورتیزول هورمونی است که بدن تحت استرس فیزیکی یا روانی تولید می‌کند و منجر به بیماری‌های قلبی می‌شود.

محققان از ۸۴ دانشجوی مرد خواستند که در اتاقی بنشینند و جدول سودوکو حل کنند. دو غریبه هم در اتاق حضور داشتند؛ یکی مرد و دیگری زن. وقتی زن غریبه اتاق را ترک کرد و دو مرد با هم در اتاق ماندند، استرس فرد مورد نظر افزایشی نداشت. اما وقتی این فرد با زن غریبه در اتاق تنها ماندند، سطح کورتیزول فرد مورد آزمایش افزایش یافت.

محققان می‌گویند: «در این مطالعه ما متوجه شدیم که برای بیشتر مردان، حضور یک زن جذاب می‌تواند این برداشت را ایجاد کند که فرصتی برای دوستی وجود دارد. هر چند ممکن است بعضی از مردان از زنان جذاب دوری کنند چون فکر می‌کنند لایق‌ این زنان نیستند یا اصطلاحا در برابرشان کم می‌آورند، اما اکثریت آنها با دلهره و یک واکنش هورمونی همزمان، به این شرایط واکنش نشان می‌دهند.

این پژوهش نشان داد که سطح کورتیزول مردان بعد از ایجاد یک ارتباط کوتاه ۵ دقیقه‌ای با زنان زیبا و جذاب، افزایش می‌یابد.»

کورتیزول در مقادیر کم می‌تواند اثر مثبت داشته باشد، سطح هشیاری را بالا ببرد و به نفع سلامتی باشد. اما اگر افزایش سطح کورتیزول به صورت مزمن همچنان باقی بماند، می‌تواند مشکلاتی برای سلامتی ایجاد کند؛ مانند بیماری‌های قلبی، دیابت، فشار خون بالا و ناتوانی جنسی.

اجاره آپارتمان مبله ارزان
0 پسندیده شده

از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.