Notice: Undefined property: wpdb::$get_charset_collate in /var/www/vhosts/salamati.ir/httpdocs/wp-includes/wp-db.php on line 618

Notice: Undefined offset: 0 in /var/www/vhosts/salamati.ir/httpdocs/wp-content/plugins/doctor-profile/includes/helpers.php on line 510

Notice: Undefined offset: 0 in /var/www/vhosts/salamati.ir/httpdocs/wp-content/plugins/doctor-profile/includes/helpers.php on line 525
چرا پای مردان “بو” می‌دهد؟
1442

چرا پای مردان “بو” می‌دهد؟

|
0 دیدگاه

دکتر علی ابراهیمی با اشاره به اینکه در فصول گرم سال تعریق پا زیاد می‌شود، گفت: یکی از مسائلی که در این فصول افراد به طور معمول با آن در گیر می‌شوند بوی پا می‌باشد که برای خیلی از افراد زجرآور است.

چرا پای مردان “بو” می‌دهد؟

وی افزود: علت اصلی بوی بد پا نوعی باکتری است که در حالت تعریق پا رشد کرده و رشد آن بوی نامطبوعی را ایجاد می‌کند.ابراهیمی تعریق بیشتر پا را مساوی با رشد بیشتر این باکتری و در نتیجه تولید بیشتر بوی بد پا دانست و اظهار کرد: افرادی که که کفش‌های بسته می‌پوشند، بیشتر با مشکل بوی بد پا درگیر هستند.

وی افرود: همچنین در ساخت بعضی کفش‌ها موادی به کار می‌رود که کیفیت لازم را ندارد و همین موجب می شود پای افراد بوی بیشتری بدهد.وی با بیان اینکه کفش هایی که تهویه مناسبی ندارند موجب تولید بیشتر بوی بد پا می‌شوند، گفت: بهتر است افراد از کفش‌های جنس چرم استفاد کنند.

این متخصص پوست و مو با بیان اینکه بوی بد پا هم در مردان و هم در زنان وجود دارد، گفت: در مردان به واسطه شغلی که دارند، این بوی بد شایع‌تر است.ابراهیمی خاطرنشان کرد: مردان بیشتر با مشاغلی سر و کار دارند که باید کفش بسته بپوشند و همین موجب شده بوی بد پا در مردان شایع‌تر باشد.

این عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه بهترین راهکار کاهش بوی بد پا را رعایت بهداشت فردی عنوان کرد و افزود: شست و شوی مرتب پا و جوراب‌ها و استفاده از کفش های استاندارد می‌تواند تا حد زیادی در کاهش بوی بد پا موثر باشد.

ابراهیمی افزود: همچنین پودرهایی در بازار وجود دارد که افراد می توانند برای کاهش بوی بد پا از آن استفاده کنند.این متخصص پوست و مو همچنین استفاده از کفش های روباز را در این فصل سال برای کاهش بوی بد پا توصیه کرد.

[click_like post_id='169631']

از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.