395

۳ تصور اشتباه در انجام حرکات کششی

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

آیا شما هم جز افرادی هستید که تصور می کنند انجام حرکات کششی هیچ گونه فایده و اهمیتی نداشته و تاثیر چندانی بر روی بدن نمی گذارند ؟

۳ تصور اشتباه در انجام حرکات کششی

اگر این گونه فکر میکنید بهتر است بدانید که انجام حرکات کششی نقش بسزایی در عملکرد برنامه تمرینی و همچنین پیشگیری از آسیب های ورزشی دارد . اما این کارایی زمانی تاثیرگذار است که حرکات بدرستی انجام شود . در این مقاله شما را با ۳ باور رایج اشتباه در مورد حرکات کششی آشنا میکنیم ،با ما همراه باشید .

باور غلط ۱: کشش، باید دردناک باشد

اولین باور اشتباه این است که انجام حرکات کششی باید دردناک باشد. بسیاری از افراد فکر می‌کنند که قرار است با انجام حرکات کششی، درد زیادی را متحمل شوند. باید بدانید که بین درد و احساس ناراحتی، تفاوتی وجود دارد.شما در هنگام انجام حرکات کششی، بعلت کشیده شدن عضلاتتان، کمی احساس ناراحتی می‌کنید،

اما هر زمانی که احساس درد کردید، باید حرکت را متوقف کنید. حرکات کششی نباید هرگز کاملا دردناک باشند. اگر اینطور است، یا بیش از حد عضلاتتان را کشیده‌اید، و یا حرکت کششی را بدرستی انجام نمی‌دهید.

باور غلط ۲: حرکات کششی می‌توانند در هر زمانی انجام شوند

باور اشتباه دیگر این است که شما می‌توانید حرکات کششی را در هر زمانی انجام دهید. مردم معمولا فکر می‌کنند که می‌توانند در هر زمانی به سراغ حرکت کششی بروند: در هنگام تماشای تلویزیون، در صبح قبل از رفتن به محل کار، یا قبل از شروع جلسه‌ی تمرینشان. اما اینگونه نیست!

در واقع انجام حرکات کششی قبل از گرم کردن بدن، باعث آسیب دیدگی می‌شود! برای اینکه بطور کامل از حرکات کششی بهره ببرید، باید بدنتان گرم باشد. بنابراین حرکات کششی را به بعد از جلسه تمرینتان، یا بعد از یک گرم کردن سبک موکول کنید.

هرگز یک عضله‌ی سرد را نکشید. اگر اینکار را انجام دهید، به احتمال زیاد، دردی که در باور شماره ۱ به آن اشاره شد را نیز احساس خواهید کرد.

باور غلط ۳: کشش برای عضلات سفت، عالی است

آخرین باور اشتباه این است که کشش، برای عضلات دردناک و سفت مناسب است. بیشترین زمانی که اکثر افراد شروع به کشش می‌کنند، زمانی است که بعد از یک تمرین سخت از خواب بیدار می‌شوند، و احساس می‌کنند که عضلاتشان سفت شده‌اند و به این علت، حرکات کششی انجام می‌دهند.

اما برای دستیابی به نتیجه‌ی مطلوب، شما باید همیشه تمام بخش‌های بدنتان را بکشید. اگر بطور منظم، حرکات کششی را برای تمام گروه‌های عضلانی در بدنتان انجام ندهید، دامنه‌ی حرکتی شما با بالا رفتن سنتان، کوتاه و کوتاه‌تر می‌شود.

و هنگامیکه انعطاف پذیری‌تان را از دست دادید، برگشت به وضعیت قبل، بسیار دشوارتر از زمانی خواهد بود که می‌توانستید آن را حفظ کنید. با انجام منظم حرکات کششی، صرف نظر از اینکه عضلاتتان سفت هستند یا نه، بهتر می‌توانید انعطاف پذیری‌تان را در دراز مدت حفظ کنید.

این مساله به نوبه‌ی خود می‌تواند به شما کمک کند برای سال‌های بسیاری که پیش رو دارید، فعال بمانید.بسیار خب. شما نباید به خودتان اجازه دهید که این باورهای اشتباه در مورد کشش را باور کنید. کشش، یک جزء ضروری از هر برنامه‌ی تمرینی است، اما باید بدرستی انجام شود.

اجاره آپارتمان مبله ارزان
0 پسندیده شده

از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.