338

سه تحقیق از مرکز پیشگیری و کنترل بیماری ها

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

بر طبق یک تحقیق منتشر شده در ۱۶ آگوست در Science Translational Medicine ، دانشمندان دانشگاه ایالتی کلرادو ومرکز پیشگیری و کنترل بیماری ها CDC راهی برای تشخیص بیماری لایم از شرایط مشابه آن، با استفاده از یک رویکرد نوآورانه شناسایی کردند.

سه تحقیق از مرکز پیشگیری و کنترل بیماری ها

۱- مطالعه جدید بیماری لایمیافته ها قابل توجه هستند، زیرا آزمایشات آزمایشگاهی فعلی، برای شناسایی زودرس بیماری لایم، کاملا مناسب نیستند.

محققان توانستند بین بیماری زود هنگام لایم و بیماری راش مرتبط با علائم نوع جنوبی آن تمایز قائل شده و با استفاده از” نشانگرهای زیستی”، نشان دهند که چگونه بدن به این بیماری ها واکنش نشان می دهد.

این یافته ها می توانند در کمک به تشخیص دقیق تر بیماری لایم در مراحل اولیه مهم باشد، چرا که افراد زیادی منتظر درمان بیماری لایم هستند، به دلیل این که خطر ابتلا به علائم شدیدتر در این افراد بالاست. تیم تحقیقاتی امیدوار است که یافته ها زمینه سازی را برای دیگر مطالعات که می تواند منجر به بهبود آزمایش اولیه در خصوص بیماری لایم شود، فراهم کند.

۲- بیماری هایی در تگزاس که با شیر خام مرتبط است.دانشمندان مرکز پیشگیری و کنترل بیماری ها CDC، یک مورد بیماری را در یک زن باردار تائید کرده اند که تنها با قرار گرفتن در معرض باکتری آن (که به نام RB51 شناخته می شود) و فقط از طریق نوشیدن شیر خام از مزرعه ای در نزدیکی منزلش، مبتلا شده بود.

سایر افراد در همان نزدیکی نیز دارای علائمی هستند که با عفونت RB51 مرتبط است. شیر تهیه شده از مزرعه، برای وجود باکتری مورد آزمایش قرار گرفته و نتیجه مثبت بود؛ در نتیجه فراخوانی برای آن صادر شد.

مقامات بهداشتی مرکز کنترل بیماریها CDC و مقامات بهداشتی تگزاس، با بیش از ۸۰۰ خانواری که ممکن است از اوایل ژوئن تا اوایل آگوست شیر خام از آن مزرعه خریداری کرده اند، تماس گرفته و به آنها هشدارهای لازم را دادند.

مرکز پیشگیری و کنترل بیماری ها CDC و مقامات تگزاس به مردم در باره نیاز به مراجعه به پزشک برای دریافت آنتی بیوتیک و جلوگیری از نشانه های طولانی مدت بروسلوز هشدار دادند. RB51 برای واکسینه کردن گاوها در برابر انواع بروسلا استفاده می شود و برای حیوانات و افراد بسیار خطرناک است.

در موارد نادر، گاوهایی که با RB51 واکسینه می شوند، ممکن است باکتری ها را به داخل شیر خود انتقال دهند.

۳- شیوع سالمونلا مرتبط با پاپایامرکز پیشگیری و کنترل بیماری ها CDC در حال بررسی شیوع چند نوع عفونت سالمونلا در ارتباط با مارادول پاپایا که از مکزیک وارد شده، می باشد. از اول سپتامبر، در ۲۳ ایالت در حدود ۲۰۱ مورد از این عفونت گزارش شده است که ۶۵ نفر از آنها در بیمارستان بستری شده و یک نفر از شهر نیویورک جان باخته است.

از میان ۱۹۶ بیمار مبتلا با اطلاعات موجود، ۱۰۱ نفر آنها از نژاد اسپانیایی هستند (یعنی ۶۶ درصد). توالی کامل ژنوم، بخش مهمی از این تحقیق بوده است و نشان دهنده ارتباط ژنتیکی وابسته بین باکتری سالمونلا از افراد بیمار و افرادی که پاپایا استفاده کرده اند، به تعیین اینکه چه کسی بخش مهمی از شیوع آن است، کمک میکند.

مرکز پیشگیری و کنترل بیماری ها CDC و نیز اداره غذا و دارو(FDA) به مصرف کنندگان خربزه پاپایا توصیه می کند که از مارادول پاپایا که از مزرعه ای واقع در Carica de Campeche مکزیک می آید، استفاده نکنند. این پاپایاها تحت نام های مختلف تجاری فروخته می شوند. تحقیق کامل تر در حال انجام است.

اجاره آپارتمان مبله ارزان
0 پسندیده شده

از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.