402

آیا جنس پوست خود را میشناسید

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

پوست چرب: اگر دائما با جمع شدن چربی زیاد روی پوست صورت خود درگیر هستید، حتما پوست چرب دارید.

آیا جنس پوست خود را میشناسید

یكی دیگر از نشانه‌های پوست چرب باقی ماندن روغنی است كه در طول روز روی سطح پوست تولید می‌شود و اگر هر چیزی را روی پوست صورتتان فشار دهید این چربی به راحتی منتقل می‌شود.- پوست خشك: اگر احساس می‌كنید پوسستان كشیده می‌شود پس دارای پوست خشك هستید.

برای اینكه خشك بودن پوست خود را بهتر تشخیص دهید در طول یك روز كامل از مرطوب كننده استفاده نكنید، اگر در این صورت حس كردید كه پوستتان خشك و سفت شده، پس مطمئن شوید كه نوع پوست شما خشك است.

– پوست حساس: پوست‌های حساس در معرض قرمزی و التهاب هستند. هرچه مقدار هیستامین‌ در بدن بیشتر باشد پوست حساس‌تر می‌شود و بیشتر مستعد ابتلا به مشكلات التهابی مثل پسوریازیس و اگزما است.

– پوست مستعد آكنه: به دلایل ژنتیكی پوست ممكن است مستعد ابتلا به آكنه باشد. بر اساس سن تعیین می‌شود كه عامل آكنه باكتری، هورمون یا وراثت است و بر اساس میزان شدت آن درمانهای معمول و مداوم برای پاك كردن پوست از آكنه استفاده می‌شوند. به دلایل پزشكی بهتر است برای پاكسازی آكنه‌ها به یك متخصص پوست مراجعه كنید.

– پوست كدر و پیر: بسته به سن و عوامل محیطی، پوست شروع به پیر شدن می‌كند. تماس زیاد با نور خورشید و استرس شایع‌ترین عوامل محیطی هستند. رنگ، حالت خاكستری كدر، لكه دار شدن،‌ بروز خطوط و چروك‌های واضح و شل شدن كه حاصل كاهش كلاژن است از شایع‌ترین نشانه‌های پیری پوست هستند.

اجاره آپارتمان مبله ارزان
0 پسندیده شده

از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.