964

شستشوی سینوس ها برای درمان سینوزیت مزمن

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

سالانه میلیون ها دلار خرج درمان های دارویی و غیر دارویی برای سینوزیت مزمن می شود.

شستشوی سینوس ها برای درمان سینوزیت مزمن

دانشکده پزشکی ویسکانزین در سال ۲۰۰۲ مطالعاتی انجام داد که نشان می داد استفاده از یک محلول ارزان قیمت آب نمک برای شستشوی بینی و سینوزیت می تواند به اندازه درمان های دارویی موثر باشد.

محققین ۷۶ نفر را برای مطالعه انتخاب کردند همه آنها بالای ۱۸ سال سن داشتند و دارای سابقه سینوزیت مزمن بودند: احتقان بینی، آب ریزش بینی، ریزش ترشحات به داخل گلو، سر درد، درد در قسمت هایی از صورت، تنفس با ناراحتی و سرفه.

یک گروه از بیماران بوسیله شستشوی بینی با محلول آب نمک (۶۵ درصد نمک) مورد معالجه قرار گرفتند. آنها هر روز و به مدت ۶ ماه بینی خود را شستشو دادند. گروه دیگر تحت درمان دارویی با نسخه پزشک خود تحت درمان قرار گرفتند.

بعد از شش ماه گروهی از بیماران که در این مدت بینی خود را شستشو داده بودند نتایج بسیار رضایت بخش تري نسبت به آنهایی که تحت درمان دارویی قرار گرفته بودند بدست آورده بودند.

محققان به این نتیجه رسیدند که ” شستشو با آب نمک باعث می شود بیماران کیفیت زندگی بهتری را احساس کنند و کمتر به درمان های دارویی وابسته شوند اما در ابتدای درمان استفاده از دارو هایی که پزشک متخصص تجویز می کند باعث می شود بیمار احساس راحتی بیشتری داشته باشد.”

اگر شما هم به سینوزینت مزمن مبتلا هستید ممکن است شستشوی سینوزیت به کاهش مشکلات این بیماری کمک کند. هر چند این كار درمانی برای یک بیماری یا سرماخوردگی میکروبی، ویروسی یا آلرژی نیست. بنابراین برای اطمینان از بیماری خود حتماً با پزشک معالج خود صحبت کنید تا مطمئن شوید این درمان برای شما مناسب است.

اجاره آپارتمان مبله ارزان
0 پسندیده شده

از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.