396

ملانوما در مو قرمزها چیست؟

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

اگر شما هم یک مو قرمز هستید، احتمالا بیشتر تابستان را صرف تلاش برای فرار از اشعه هایی که باعث ایجاد سرطان پوست می شوند، می‌کنید.

ملانوما در مو قرمزها چیست؟

چون به نظر می رسد شما را بیش از دیگران قربانی می کند. اما یک مطالعه جدید با پیدا کردن یک استراتژی بالقوه برای کاهش خطر ابتلا به ملانوما می‌تواند به شما اجازه دهد کمی بیشتر از آفتاب لذت ببرید.

نویسنده Rutao Cui، استاد دکترای داروسازی و درمان های تجربی و استاد پوست در دانشکده پزشکی دانشگاه بوستون در ماساچوست، و همکارانش اخیرا یافته های خود را در مجله‌ی Nature منتشر کرده است.

ملانوما نوعی سرطان پوست است که از ملانوسیت شروع می شود. ملانوسیت ها سلول هایی هستند که رنگدانه ای به نام ملانین تولید می کنند که به محافظت از لایه های عمقی پوست در برابر اثرات مضر تابش اشعه ماوراء بنفش (UV) دربرابر خورشید کمک می کند.

به گفته انجمن سرطان آمریکا (ACS)، ملانوما با اینکه تنها حدود ۱ درصد از سرطان‌های پوست در ایالات متحده را تشکیل می دهد، باعث مرگ شمار زیادی از مبتلایان می شود.

این یک واقعیت ثابت شده است که افرادی که موهای قرمز، پوست بور و کک‌ومک دارند، در معرض خطر ابتلا به ملانوما هستند. تحقیقات قبلی نشان داده است که دلیل آن ممکن است وجود انواع گیرنده پروتئینی به نام گیرنده ملانوکورتین ۱ (MC۱R) باشد که سبب کاهش رنگ پوست می‌شود.

با این حال، دکتر Cui اشاره می‌کند، مکانیزم دقیق انواع MC۱R که ممکن است خطر ملانوم در مو قرمزها را افزایش دهد، مشخص نشده است.

او توضیح می دهد:

تا به امروز، درک ما از زیست شناسی مولکولی melanomagenesis (سرطان ملانوم در حال توسعه) در رابطه با توضیح اینکه چگونه MC۱R تحت تاثیر تابش اشعه ماوراء بنفش قرار می‌گیرد، یا چرا موقرمزها بیشتر مستعد ابتلا به ملانوم اند؟ ، و اینکه آیا فعالیت رنگ انواع موی قرمز ممکن است برای استفاده درمانی ترمیم شود؟ دچار کمبود است.

برای کمک در پاسخ به این سؤالات، دکتر Cui و تیمش یک سری آزمایشات بر روی سلول های کشت شده پوست و مدل های موش انجام دادند.

درابتدا، محققان از سلولهای پوستی کشت شده‌ای رونمایی کرده‌اند، انواعی MC۱R که اشعه ماوراء بنفش را به خود می‌گیرند.در پاسخ به اشعه ماوراء بنفش، محققان کاهش Palmitoylation را در پروتئین M۱CR سلول های پوست شناسایی کردند.

Palmitoylation فرایندی است که برای تحریک علامتدهی و تجمع رنگدانه در MC۱R ضروری است. کمبود Palmitoylation می تواند باعث کاهش رنگ پوست و افزایش خطر ابتلا به سرطان پوست شود.

در ادامه این تیم برای تعیین اینکه آیا افزایش palmitoylation در پروتئین M۱CR ممکن است برای محافظت در برابر سرطان پوست کمک کند،تلاش کردند.

آنها دو گروه از موش های دارای انواع MC۱R را بررسی کردند. یک گروه با یک مولکول کوچک به نام پلامواستاتین B که مهارکننده‌ی palmitoylation  شناخته می‌شود،درمان شده‌بود، در حالی که گروه دیگری درمانی نکرده‌بود.

محققان بر این باورند که در موشهای تحت درمان با پلامواستاتین B در مقایسه با جوندگانی که تحت درمان قرار نگرفته‎اند، احتمال ابتلا به ملانومشان کمتر است.

به گفته دکتر Cui و همکارانش، نتایج این مطالعه نشان می دهد که افزایش  palmitoylation در M۱CR در سلول های پوستی ممکن است راهی برای کاهش خطر ابتلا به ملانوما در مو قرمزها باشد.

ما امیدواریم که مطالعه ما امکان توسعه یک راهبرد پیشگیری دارویی مو قرمزها باشد تا از پوست خود محافظت کنند و مانند دیگران از خورشید لذت ببرند.

اجاره آپارتمان مبله ارزان
0 پسندیده شده

از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.