2227

رفع خمیدگی و قوز کمر با تمرینات خانگی

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

امروزه انواع کارها و امور با استفاده از کامپیوتر انجام می شوند و پشت میزنشینی در تمامی حرفه ها باب شده است.

رفع خمیدگی و قوز کمر با تمرینات خانگی

افراد پشت میز نشین غالبا دچار خمیدگی و قوز کمر می شوند برای درمان این حالت برخی تمرینات ورزشی ساده خانگی را در اختیارتان قرار خواهیم داد با ما همراه باشید.

خمیدگی کمر ناشی از طرز ایستادن و نشستن اشتباه است. برای رفع خمیدگی کمر میتوانید در زمان کم تمرینات ساده بدنی را با دیوار و صندلی انجام دهید.

طرز ایستادن و نشستن صحيح سلامت شما را تضمين می کند، با این حال، بسیاری از ما به حالت خمیده می نشینیم، به ویژه زمانی که با کامپیوتر کار می کنیم. طرز ایستادن و نشستن نادرست در درازمدت باعث ایجاد خمیدگی کمر و در حالت های حاد آن قوز پشت می شود.

ما در ستاره می خواهیم ۱۰ تمرین و نکات ساده را به شما یاد بدهیم که به درمان خمیدگی کمر کمک می کند و باعث می شود کمر خود را صاف کنید و این حالت را برای همیشه حفظ کنید.

تمرین هایی برای درمان خمیدگی و قوز کمر

۱- حالت احترام

دست های خود را پشت سرتان ببرید و کف دست خود را مانند تصویر بالا روی هم قرار دهید. سعی کنید که یک خط مستقیم از انتهای بازوهای خود تا آرنج طرف دیگر بکشید. تیغه شانه های شما باید به سمت یکدیگر حرکت کنند. خود را برای ۱۰ ثانیه در این حالت نگه دارید.

۲- حالت قفل

یک بازو را پشت خود قرار دهید. دست دیگر را بالا ببرید و آن را در نزدیکی پره های شانه قرار دهید. سپس دست های خود را در حالت قفل نگه دارید و آرنج بالایی خود را بالاتر ببرید. دست ها را بعد از ۵ ثانیه جابه جا کنید.

۳- حالت پیچ و تاب

بدون حرکت پایین تنه، دستان خود را پشت سر قرار دهید و بالاتنه خود را به سمت چپ بچرخانید تا شانه های شما با پشت صندلی در یک زاویه مستقیم قرار گیرند. این وضعیت را برای ۵ ثانیه نگه دارید و سپس به سمت راست بچرخید. این تمرین تاثر خوبی در رفع خمیدگی کمر دارد.

۴- حالت خم شدن

لبه صندلی بنشینید و بازوها را پشت سر خود قرار دهید. ستون فقرات خود را خم کنید و به سقف نگاه کنید. به آرامی سر خود را به عقب ببرید تا اینکه پشت صندلی را لمس کنید.

۵- حالت ایستاده

برای رفع خمیدگی کمر همانطور که در تصویر نشان داده شده است بایستید. اطمینان حاصل کنید که با هر دو تیغه شانه، باسن و عضلات ساق پا دیوار را احساس کنید. عضلات شکم خود را منقبض کنید، و چندین بار نفس عمیق بکشید.

۶- حالت سقوط

این تمرین در ادامه تمرین قبلی است، در حالی که هنوز در کنار دیوار ایستاده اید، دست های خود را به طرفین بچرخانید و به آرامی بدون خم شدن زانوهای خود به جلو بروید. خود را برای ۱۰ ثانیه در این حالت نگه دارید.

۱- منقبض کردن عضلات شکم

کمر و عضلات شکم، به یک اندازه در حالت ایستادن شما تاثیر گذار است. هنگامی که شما عضلات شکم خود را منقبض می کنید، کمرتان به صورت خودی خود راست می شود و به مرور به رفع خمیدگی کمر کمک می کند. یک کمربند پهن و یا دامن یا شلوار با کمری پهن می تواند به نگهداشتن عضلات شکمی شما در حالت صحیح کمک کند.

۲- یک ژست خاص

لبه صندلی بنشینید، تا جایی که می توانید یک پا را زیر صندلی قرار دهید و پای دیگر را به سمت جلو بکشید. این پوزیشن به شما کمک می کند تا به درستی تعادل خود را حفظ کنید. پس از انجام هر ورزشی، می توانید این کار را انجام دهید.

۳- وزن پشت

هنگامی که با کامپیوتر کار می کنید، چیزی را پشت خود ببندید تا به عقب برگردید و ستون فقراتتان را صاف نگه دارید. حتی با یک چوب لباسی ساده این کار انجام خواهد شد. تنها کافی است برای رفع خمیدگی کمر خود تلاش کنید.

۴- وزن سینه

هنگام انجام کارهای خانه، یک کوله پشتی سنگین را جلوی بدن خود ببندید. بدن شما سعی در مقابله با وزن کوله می کند و شما شانه های خود را برای ایجاد تعادل به عقب می کشید.

در نهایت، تمام این توصیه ها از انواع کوتاه مدت هستند: آنها یک تأثیر فوری دارند که برای بلند مدت نیست. برای به دست آوردن بهترین نتایج رفع و درمان خمیدگی کمر یا قوز، باید تمرینات را به طور مرتب دنبال کنید.

همچنین باید به یاد داشته باشید:

. این تمرینات ممکن است برای رفع خمیدگی کمر، ناکافی باشد. توجه به این تصاویر انسداد دندانی خود را بررسی کنید و برای حل مشکل، تحت نظارت حرفه ای دندانپزشک خود قرار بگیرید.

اجاره آپارتمان مبله ارزان
0 پسندیده شده

از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.