510

ویروس hpv عامل اصلی سرطان دهانه رحم

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

رییس دومین کنگره بین المللی چالش‌های بالینی گفت: ابتلا به ویروس hpv یکی از شایع‌ترین بیماری مقاربتی و مهم‌ترین عامل بروز زگیل تناسلی و سرطان دهانه رحم است.

ویروس hpv عامل اصلی سرطان دهانه رحم

به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ مریم سادات حسینی افزود: سال گذشته دوره اول این کنگره با حضور ۱۸ سخنران خارجی برگزار شد که امید است امسال حضور متخصصان داخلی و خارجی در این گردهمایی بزرگ علمی افزایش یابد.

وی گفت: چالش‌های حوزه مامایی و زنان محور اصلی این کنگره است که قرار است پزشکان ایرانی و خارجی در خصوص مباحث اصلی این حوزه‌ها به گفت و گو بپردازند همچنین قرار است در این کنگره درباره مباحثی که متخصصان و ماماهای سراسر کشور در خصوص آن اتفاق نظر ندارند به بحث بپردازند تا بتوان به نتیجه علمی و صحیح دست پیدا کرد.

مدیر گروه زنان دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی ادامه داد: در این گردهمایی علمی به مباحث مهمی از جمله طب مادر و جنین، هورمون درمانی، چالش‌های دوران بارداری، حفظ قدرت باروری در زنان مبتلا به سرطان پرداخته شود.

وی با بیان اینکه سن ابتلا به سرطان در کشور کاهش یافته است، گفت: با توجه به این مساله پزشکان باید تلاش کنند قدرت باروری را در افراد جوان و مبتلا به سرطان حفظ کنند که خوشبختانه امروزه این امر در کشور ما امکانپذیر است.

حسینی پرداختن به مسایلی همچون بیماری‌های مقاربتی را از دیگر مباحث چالشی این کنگره دانست و خاطرنشان کرد: امروزه ابتلا به ویروس hpv یکی از شایع‌ترین بیماری مقاربتی و مهم‌ترین عامل بروز سرطان دهانه رحم است به همین دلیل پرداختن به روش‌های تشخیصی، درمانی و پیشگیری از این بیماری الزامی است.

وی گفت: زگیل تناسلی از تظاهرات عفونت با ویروس HPV یا ویروس پاپیلومای انسانی است که این ویروس انواع زیادی دارد و به دو دسته پر خطر وکم خطر تقسیم می‌شوند و بیشترین راه انتقال این بیماری تماس جنسی است، ولی راه‌های انتقال دیگری هم برای آن مطرح شده است.

حسینی یادآور شد: زگیل‌های تناسلی خارجی بسیار مسری هستند و بیش از ۷۰ درصد شرکای جنسی در صورت تماس با فرد مبتلا دچار علائم می‌شود. در صورت ابتلا، ویروس برای مدت طولانی در بدن باقی می‌ماند ومی‌تواند مجددا عود کند.

حسینی گفت: هدف از درمان، از بین بردن زگیل‌ها است که بسته به محل و تعداد زگیل‌ها وهزینه درمان متفاوت است.دومین کنگره بین المللی چالش‌های بالینی در مامایی، زنان و نازایی ۲۵ تا ۲۷ بهمن در مرکز همایش بین المللی دانشگاه شهید بهشتی تالار ابوریحان برگزار می‌شود.

اجاره آپارتمان مبله ارزان
0 پسندیده شده

از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.