2362

اگر گوشتان سوت می کشد، بخوانید

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

به گزارش سرویس علمی جام نیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران، عمرانی، متخصص حلق، گوش و بینی گفت: سوت گوش و یا زنگ نوایی که هنوز دانش پزشکی در شناسایی کافی و درمان آن کامل نشده است.

اگر گوشتان سوت می کشد، بخوانید

برخی بسامد ها (فرکانس ها) در صداهایی که به گوش ما می خورد ممکن است در دامنه شنیداری انسان نباشد. دامنه شنیداری از چند صد هرتز تا چهار هزار هرتز می باشد. پس بالای ۸۰۰۰۰ هزار هرتز را به خوبی نمی شنویم.

وی در ادامه عنوان کرد: صداهای بسیار بلند، کار کردن در فضاهایی که بالای ۸۵۰۰۰ دسی بل سروصدای محیطی است که ما به آن ها آلودگی صوتی می گوییم برخورد با صداهای شدید، گلد صوتی یا ضربه صوتی مثلاً شلیک گلوله، بوق های بلند، صدای ترقه، موج انفجار.

این ضربه صوتی می تواند باعث ایجاد ضربه صوتی به صورت گذرا یا حتی دائمی شود. بلند گوش کردن به صدا، زیاد کردن صدای موبایل به ویژه هدفون و گوش کردن به موسیقی با صدای بلند در هدفون هم آسیب به گوش می زند هم سوت گوشی پایداری در گوش ایجاد می کند.

عمرانی افزود: متأسفانه داروهای آشکار و توانمندی در رابطه با سوت گوش فراهم شده است که آن را کاهش دهیم اما تأکید می شود برخی اقدامات و تغییر رفتارها با صدای بلند می توانند سوت گوش را بهتر کنند انجام دهند.

پرهیز از نگرانی، افسردگی و دلهره که می توانند سوت گوش را بدتر کنند این گونه سوت های گوش در سکوت زمان خوابیدن یا زمانی که صدای زمینه ای وجود ندارد، بدتر می شوند.

وی در پایان بیان کرد: گونه ای سوت های گوشی داریم که همانند ضربان قلب است با فعالیت، افزایش فشار خون حرص خوردن و تقلا بیشتر می شود.

سوت گوش دیگر همانند ضربه است به صورت تق تق یا روی میز ضربه زدن که به یک صورت اسپاسم های ظریف گوش میانی است که پرده را می کشد و اگر در درازمدت ادامه پیدا کند باید با پزشک متخصص گفتگو شود.

اجاره آپارتمان مبله ارزان
2 پسندیده شده

از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.