446

یک ترکیب مفید برای همه مزاج‌ها

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

پزشک و محقق طب اسلامی گفت: ترکیب آب، عسل و آبلیموی ترش تازه پیش از صبحانه یا میان وعده، بهترین ترکیب برای همه ی مزاج هاست.

یک ترکیب مفید برای همه مزاج‌ها

مریم نواب زادهاظهار کرد: گرم مزاج ها گاهی در خوردن سردی ها آنقدر افراط می کنند که سردی در همه بدن آنها یا عضو خاصی غلبه می کند و موجب بیماری های مختلف می شود.

پزشک و محقق طب اسلامی با بیان این که باید در مصرف سردی ها تعادل را حفظ کرد، اظهار کرد: اگر فرد صفراوی، در خوردن ماست و لبنیات و یا گوشت گاو افراط کند سردی بر اندام پائینی او غلبه می کند و موجب رماتیسم، آرتروز، نقرس، واریس یا بواسیر(هموروئید) می شود.

نواب زاده گفت: تماشای مناظر زیبا، خون ساز و موجب تعادل مزاج و تماشای مناظر زشت، سودازا و موجب آلودگی خون است.

وی با اشاره به این که غذای هر فصل باید مناسب آن فصل باشد، تصریح کرد: مصرف زیاد گرمی ها در تابستان و سردی ها در زمستان مضر است مگر این که با مسهل آن مصرف شود.

پزشک و محقق طب اسلامی ادامه داد: در فصل گرما مصرف سیر زیاد، ادویه و خرمای زیاد موجب بیماری است و مصرف خوراکی هایی مانند لیموترش، سرکه و لبنیات توصیه می شود، اما نباید به حد افراط برسد.

نواب زاده اظهار کرد: در فصل سرما مصرف زیاد لبنیات، کاهو، خیار، گوجه و هندوانه بسیار مضر است اما مصرف کشمش، مویز، خرما و ادویه توصیه می شود.

وی خاطرنشان کرد: اغلب محصولات هر منطقه برای مردم همان منطقه سازگارتر است، مثلاً برنج برای مناطق مرطوب کم ضررتر است، چون خشکی برنج با رطوبت منطقه تعدیل می شود.

پزشک و محقق طب اسلامی با بیان این که خوردن چند نوع غذا در یک وعده موجب به هم خوردن تعادل مزاج می شود، خاطرنشان کرد: در این صورت چند خلط مختلف غلبه می کند و موجب بیماری های مختلف هم چنین باعث ایجاد سوءهاضمه می شود.

اجاره آپارتمان مبله ارزان
2 پسندیده شده

از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.